SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ekim 2014 Cumartesi 14:23

ABD’nin yeni büyükelçisi Ankara’da

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/bass-1477788-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bass-1477788-622x360.jpg
ABD ile Ankara arasında yeni dönem

Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni Ankara Büyükelçisi John Bass, bugün öğlen saatlerinde Ankara’daki Esenboğa Havalimanı’na geldi.


Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni Ankara Büyükelçisi John Bass, bugün öğlen saatlerinde Ankara'daki Esenboğa Havalimanı'na geldi. Ankara Büyükelçisi olarak göreve başlayacak olan Bass, havalimanında kısa bir konuşma yaptı. Açıklamalarını Türkçe yapan ve soru kabul etmeyen Bass, "Beni burada karşıladığınız için teşekkür ederim. Türkiye'yi birçok defa ziyaret ettim ve çok sevdim. Burada yaşayacağız şimdi. Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri çok uzun yıllardır iyi dost ve stratejik ortaklar. Sizler ile Türkiye'de konuşmayı ve öğrenmeyi dört gözle bekliyorum" dedi.

Bu hafta içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a güven mektubu sunması beklenen John Bass, ardından resmi olarak Ankara'daki görevine başlayacak.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

HDP Heyeti Kandil’e gitti

SONRAKİ HABER

Kurtulmuş’tan "tampon bölge" açıklaması

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.