ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2014 Salı 23:34

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Balıkesir'de


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, yerel seçimlere 20 günden az kaldığını belirterek, "Gece gündüz çalışmaya var mıyız? AK Parti'nin önünü kesmek isteyenlere bir cevap verecek misiniz? Darbecilere dersini verecek miyiz, haddini bildirecek miyiz Allah'ın izniyle?" dedi.
Çavuşoğlu, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı'nın Zeytinli beldesindeki seçim irtibat bürosunun açılışında, partililerce meşalelerle karşılandı.
Bir süre belde meydanındaki kahvehanede vatandaşlarla sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektiren Çavuşoğlu, seçim otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmada, AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Edip Uğur ve Edremit Belediye Başkan Adayı Özkan Kostak'ı tanıtarak, oy istedi.
Kalabalığa "30 Mart yerel seçimlerinde darbecilere dersini verecek miyiz?" diye soran Çavuşoğlu, şöyle konuştu:
"Bundan 13 yıl önce bir yola çıktık. 2001 yılında AK Parti'yi kurarken ülkemize, milletimize, ülkemizin geleceğine güvendik ve yola çıktık. Sizin bir kardeşiniz olarak yurt dışında gezdiğim yerlerde hep şu soruyla karşılaşıyorum; 'Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, neden bu kadar açık sözlü, o niye bu kadar dik duruyor, hiç kimsenin söyleyemediğini söylüyor, hiçbir şeye sessiz kalmıyor? Mevlüt bey, sizin Başbakanınız gücünü nereden alıyor?' Ben de 'benim Başbakanım gücünü Türkiye'den, milletinden alıyor' diyorum. Bu akşam da gördük ki Balıkesir'den, Edremit'ten, Zeytinli'den alıyor."
Çavuşoğlu, bugüne kadar milletin desteğiyle dik durduklarına değinerek, "Diklenmeden dik durduk. Hiçbir zaman bize boyun eğdiremediler. Hiçbir zaman sizin başınızı öne eğdirecek hiçbir şey yapmadık. Yapmayız da yaptırmayız da Allah'ın izniyle" ifadesini kullandı.
Başbakan Erdoğan'ın liderliğinde Balıkesir'e de çok hizmet yaptıklarını dile getiren Çavuşoğlu, son 5 yıldır ise Balıkesir ve Antalya'nın fetret devrini yaşadığını söyledi.
Bu illerde paraların "çarçur" edildiğini vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:
"Hizmet gitmiyor. Paralar, sloganlara ve ideolojilere kurban gidiyor. Balıkesirli artık diyor ki, 'Biz AK Parti'nin belediyecilik anlayışını istiyoruz.' Seçimlere 20 günden az kaldı, gece gündüz çalışmaya var mıyız? AK Parti'nin önünü kesmek isteyenlere bir cevap verecek misiniz? Darbecilere dersini verecek miyiz, haddini bildirecek miyiz Allah'ın izniyle? Çünkü bu ülkede milletin sözü geçer. Bu ülkede AK Parti dönemlerinde söz de milletindir, karar da milletindir. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah 30 Mart seçimlerinden sonra yine birlikte olmak dileğiyle."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER