ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 23:15

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da


AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Gazipaşa Belediyesi'nin bugün hacizli olmayan tek bir metrekare yeri yok. Bunların anlayışı bu. Ülkeyi böyle batırıyorlar. Bunların genel başkanı SSK'yı nasıl batırdı, işte bu zihniyetle batırdı" dedi.
Gazipaşa Belediye Başkan adayı Adil Çelik'in Pazarcı Mahallesi'nde düzenlediği proje tanıtım toplantısına katılan Bakan Çavuşoğlu, yaptığı konuşmada, AK Parti belediyeciliğinin ve hizmetlerinin dünyaya model olduğunu, CHP'li belediyelerin de kendine has anlayışı bulunduğunu söyledi.
"Sezarın hakkı Sezar'a" diyen Çavuşoğlu, CHP'li belediyelerin hacizli belediye anlayışıyla hareket ettiğini savundu.
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin hacizli olduğunu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın koltuğunun haczedildiğini belirten Çavuşoğlu, "Gazipaşa Belediyesi'nin koltuğu var mı? Duyduğuma göre koltuk Konya'ya gitmiş. Peki sevgili arkadaşlar, sizin seçtiğiniz belediye başkanının koltuğunun Konya'da ne işi var? Tatile mi gitti? Yıllardır tatilde olan belediye başkanının, oturduğu koltuğun da tatile gitmesi normal" dedi.
Eskiden "70 sente muhtaç" diye bir deyim olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, Gazipaşa Belediyesi'nin de 70 sente muhtaç olduğunu belirtti. "Bu zihniyet ancak ülkeye haciz getirir" diyen Çavuşoğlu, "Gazipaşa Belediyesi'nin bugün hacizli olmayan tek bir metrekare yeri yok. Bunların anlayışı bu. Ülkeyi böyle batırıyorlar. Bunların genel başkanı SSK'yı nasıl batırdı, işte bu zihniyetle batırdı" diye konuştu.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın, 2009 seçimlerinde "Yaparsa Hoca Yapar" sloganıyla seçime girdiğini hatırlatan Çavuşoğlu, Akaydın'ın seçimde 100 bin kişiye iş sözü verdiğini, sonradan "Ben 10 bin kişi dedim. Oraya sıfırı kim koydu?" dediğini dile getirdi.
Akaydın'ın seçim sürecinde "Hoca'nın bir bildiği var" sloganıyla meydanlara çıktığını ifade eden Çavuşoğlu, "Hoca, seçim öncesi ortalık karışmasın diye bildiğini saklıyor. Bunlar her gün kavga eder, bölünür, çarpılır. Bunların işi hizmet değil, hiziptir. Hizip etmekten hizmet yapamazlar. Bu yüzden Hoca bildiğini seçim sonrasına saklıyor" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER