ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 12:12

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Turizmin önemini bilenlere oy vermek lazım. Antalya'ya 2002 yılında 3 milyon turist gelirken bugün sadece Alanya ilçesine 4 milyon turist geliyor" dedi.
Bakan Çavuşoğlu, Alanya ilçesindeki taksi esnafıyla Otogar Taksi Durağı'nda kahvaltıda buluştu. Kahvaltının ardından esnaf ziyaretlerinde bulunan Çavuşoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, büyükşehirde hizmet yapamayanların Antalya'ya, Alanya'ya, belde ve köylerine hizmet edemeyeceğini söyledi.
Alanya'ya, Türkiye'ye hizmet verenlere oy verilmesini isteyen Çavuşoğlu, "Turizmin önemini bilenlere oy vermek lazım. Antalya'ya 2002 yılında 3 milyon turist gelirken, bugün sadece Alanya'ya 4 milyon turist geliyor" diye konuştu.
Alanya'nın güzelliklerini ön plana çıkaran ve korunmasını başaran kişinin Hasan Sipahioğlu ile çalışma arkadaşları olduğunu ifade eden Çavuşoğlu, Menderes Türel'in de tüm Antalya'ya hizmet getirecek yetenek ve bilgi birikim ve tecrübeye sahip bulunduğunu dile getirdi.
- "Daima millet, daima hizmet' dedik"
Bu konuda Ankara'dan da destek vereceklerini anlatan Çavuşoğlu, "Şimdi Alanya büyük Alanya oldu. Köylere kadar, yaylalara kadar hizmeti düzgün bir şekilde Hasan Sipahioğlu ve bizler getireceğiz. Önümüzdeki yıl otoban, hızlı tren, su gibi birçok projeyi gerçekleştireceğiz, birçoğunu da gerçekleştirdik. Vatandaşlarımız Alanya'nın, Antalya'nın geleceği için arkadaşlarımızı destekleyecektir. 'Daima millet, daima hizmet' dedik. Bundan sonra da anlayışımız bu olacaktır" diye konuştu.
Bakan Çavuşoğlu, Alanya'ya bir ilde olan olması gereken ne varsa getirmeye çalıştıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti:
"Alanya'ya yakışan hizmetleri birlik beraberlik içinde, vatandaşları ve esnafı dinleyerek yerine getirdik. İlk kez bir fen lisesini ilçede, Alanya'da açtık. Bu, diğer ilçelere de örnek oldu. Yine ilk kez bir ilçede üniversite kuruldu. Bu da Alanya'da oldu. Önümüzdeki yıllarda öğrenci alacak inşallah. SGK hizmet binası da birçok ildeki hizmet binasından daha büyük ve güzel. Alanya Belediyesi ile bunu da böyle çözüyoruz. 300 yataklı bir bölge hastanesi, 50 üniteli ağız ve diş sağlığı hastanesi yapıyoruz. Gençlik merkezi yapıyoruz. Biz hizmeti böyle getiriyoruz. Merkezden kaynaklar, yerel yönetimlerden planlama, yerel yönetimin kaynakları arazi tahsis edilmesi gerekiyorsa arazi, imar sorunu varsa onun çözümü ve bu şekilde uyum içinde hizmetleri getiriyoruz. Önümüzdeki süreçte de yeni hizmetleri Alanya'ya kazandıracağız."
Bir gazetecinin dershanelerin kapatılmasıyla ilgili sorusuna Çavuşoğlu, "Okul uzmanı değilim. Milli Eğitim Bakanına sorarsanız iyi olur" cevabını verdi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER