ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 22:52

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Ne yapıyorsak gençlerimiz için, geleceğimiz için yapıyoruz. Sizlere çok önemli görev düşüyor. Türkiye'nin 12 yılda elde edilmiş kazanımları var. Bugünkü Türkiye ile 12 yıl önceki Türkiye'yi en iyi sizler biliyorsunuz, en iyi sizler kıyaslayabilirsiniz. Bu kazanımlarımızın kaybedilmemesi için daha fazla çalışacağız. Türkiye için çalışacağız" dedi.
Çavuşoğlu, Kumluca ilçesindeki seçim bürosu önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti. Kumluca'ya yapılan ve yapılacak yatırımları anlatan Çavuşoğlu, Kumluca Belediye Başkanı ve AK Parti Adayı Hüsamettin Çetinkaya ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel'in, ele ele verip, hizmetlere devam edeceklerini söyledi.
Hizmette sınır olmadığını, vatandaşların istediklerini en kısa zamanda yerine getirdiklerini ve getirmeye devam edeceklerini dile getiren Çavuşoğlu, 30 Mart seçimlerinin yerel kalkınma için çok önemli olduğunu belirtti.
Antalya'da son 5 yılda hizmet yapılmadığını, sadece ideolojik etkinliklerin düzenlendiğini, bir çivi bile çakılmadığını öne süren Çavuşoğlu, "5 yılda Antalya'ya hizmet edemeyenler, bir çivi çakamayanlar Kumluca'ya hizmet getirebilir mi? 'Yaparsa, hoca yapar' dediler, 5 yılda ne yaptığını gördük, şimdi de 'Hocanın bir bildiği var' diyorlar. Ya hoca, bildiğini önceden söyle de vatandaş da ne yapacağını bilsin" diye konuştu.
Antalya'nın yılda 12 milyon turist ağırlayan bir kent haline geldiğini söyleyen Çavuşoğlu, Türkiye'nin en fazla turist ağırlayan önemli ülkelerden biri, Antalya'nın da kenti olduğunu kaydetti. Çavuşoğlu, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olan Antalya'nın daha iyi hizmetleri hakkettiğini bildirdi.
30 Mart seçimlerinin Türkiye için de önemli olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Türkiye üzerinde sürekli oyunlar oynanıyor, oyunların şekli değiştiriliyor, aktörleri değiştiriliyor ama amaç aynı, milletin üzerine baskı kurmak. Şimdi de aynı oyunlar oynanıyor ama bu kez Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları biraz fazla geldi bunlara. Büyük lokma, vatandaş öyle diyor" dedi.
Çavuşoğlu, 12 yıldır Recep Tayyip Erdoğan'ı ve AK Parti'yi engellemek için çeşitli girişimlerde bulunulduğuna değinerek, önce Başbakan Erdoğan'ın seçime sokulmadığını, ardından AK Parti'nin kapatılmak istendiğini ifade etti. Türkiye'nin yıllardır oynanan bu oyunu gördüğünü ve esas cevabını 30 Mart'ta vereceğini aktarann Çavuşoğlu, milletin "bu ülkenin gerçek sahibi biziz, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanındayız ve onu size yedirtmeyeceğiz" diye cevap vereceğini vurguladı.
Tüm engellemelere rağmen AK Parti'nin 12 yıldır iktidarda olduğunu ve güçlü bir Türkiye'yi oluşturduğunu belirten Çavuşoğlu, bu seçimin Türkiye'nin geleceği, ülkenin istikameti açısından önemli olduğunu vurguladı. Türkiye'nin büyük hedefleri olduğunu ve bu hedeflere ülkeyi AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarının taşıyacağını vurgulayann Çavuşoğlu, "Ne yapıyorsak gençlerimiz için, geleceğimiz için yapıyoruz. Sizlere çok önemli görev düşüyor. Türkiye'nin 12 yılda elde edilmiş kazanımları var. Bugünkü Türkiye ile 12 yıl önceki Türkiye'yi en iyi sizler biliyorsunuz, en iyi sizler kıyaslayabilirsiniz. Bu kazanımlarımızın kaybedilmemesi için daha fazla çalışacağız. Türkiye için çalışacağız" diye konuştu.
Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Belediyespor'un 7 numaralı formasını Bakan Çavuşoğlu'na hediye etti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER