ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mart 2014 Cuma 19:06

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadar yapılan darbe girişimleri, derin devlet hareketleri, orduyu göreve çağırmalar, Danıştay saldırıları, cinayetler, hepsinin amacı ülkeyi karıştırarak, istikrarsızlık yaratmak ama güçlü bir iktidar sayesinde ülkemizin istikrarı bozulmadı, sürekli büyüme, gelişme sağlandı" dedi.
Çavuşoğlu, Kumluca ilçesinde Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya'yı ziyaret etti. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Antalya'da alternatif turizm geliştirilerek, sağlık ve spor turizminde çeşitlilik yapılması gerektiğini bildirdi.
Kumluca'ya yapılan yatırımlar hakkında bilgi veren Çavuşoğlu, hizmetlerin kısa sürede tamamlandığını, geçmişte olduğu gibi bir barajın tamamlanması için 20-30 yıl beklenmediğini, 2-3 yıl içinde bitirildiğini kaydetti. Son 12 yılda Türkiye'nin her köşesine hizmetin aktığını ifade eden Çavuşoğlu, "Proje üreten ve işini takip eden bir belediye başkanı, hangi partiden olursa olsun hiç kaynak sıkıntısı çekmez, eli boş dönmez ama ister iktidardan olsun, isterse başka partiden olsun çalışmadığı, proje üretmediği sürece aylık standarttaki gelirini artıramaz" diye konuştu.
Berkin Elvan, Burak Can Karamanoğlu ve kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden polis memuru Ahmet Küçüktağ'ın yakınlarına başsağlığı dileyen Çavuşoğlu, demokratik eylemler vandalizm eylemlerine dönüştüğü zaman bu tür can kayıplarının yaşandığını belirtti.
Türkiye'de 12 yıldır AK Parti'nin önünü kesmek ve ülkeyi karıştırmak için her türlü yolun denendiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Bugüne kadar yapılan darbe girişimleri, derin devlet hareketleri, orduyu göreve çağırmalar, Danıştay saldırıları, cinayetler, hepsinin amacı ülkeyi karıştırarak, istikrarsızlık yaratmak ama güçlü bir iktidar sayesinde ülkemizin istikrarı bozulmadı, sürekli büyüme, gelişme sağlandı" diye konuştu.
- "Asıl hedef Başbakan Erdoğan"
Çavuşoğlu, insanların hayat standartlarının yükseldiğini, ancak birilerinin rahat durmadığını, Türkiye'yi kaos ortamına sürüklemeye çalıştığını anlattı.
Bazı grupların, Gezi Parkı odaklı olaylardan sonra gerçek niyetlerini açıkladıklarını, asıl hedeflerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı iktidardan indirmek olduğunu söylediklerini aktaran Çavuşoğlu, bu grupların ülkeye yapılacak hizmetleri de engellemeye çalıştıklarını bildirdi.
Her olayın kaos ortamına dönüştürülmeye çalışıldığını, terör örgütü gibi davranıldığını dile getiren Çavuşoğlu, bu tür olaylara sessiz kalmanın adaletli bir davranış olamayacağını vurguladı. Cenazeyi bile, ülkeyi istikrarsızlaştırmak için kullanan gruplar olduğuna değinen Çavuşoğlu, Türkiye'nin güçlü bir devlet olduğunu, bu tür saldırılarla istikrarın, ekonominin ve huzurun bozulmayacağını ifade etti.
- "Bu senaryoları toplum da biz de çok gördük"
Çavuşoğlu, bu tür oyunları daha önce de gördüklerine işaret ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Ülkeyi kaosa sürüklemek isteyenler hiç kusura bakmasınlar. Bu senaryoları çok gördük, bu senaryoları darbe öncelerinde çok gördük. Şimdi üniversiteleri karıştırmaya çalışıyorlar. Terör sorununu çözüyoruz, bunu da karıştırmaya çalışıyorlar. Bu senaryoları toplum da biz de çok gördük. Önceleri gençleri ideolojik gruplara ayırıp, birbirlerine kırdırıyorlardı, sonra da darbe yapıp, idam sehpalarında gencecik fidanlara kıyıyorlardı. Biz bu oyunları boza boza bu noktaya geldik, bu oyunları da bozarız Allah'ın izniyle. Kiminle? Milletimizle. Ne zaman bozulacak? 30 Mart'ta bozulacak."
Daha sonra Kumluca Kaymakamı Canan Hançer Baştürk'ü de ziyaret eden Çavuşoğlu, turizm çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Bakan Çavuşoğlu, ardından esnaf ziyaretlerinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER