ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:53

"4 yılda 4.5 milyona yakın istihdam sağladık"


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez, Türkiye’nin ekonomik büyümesine dikkat çekerek, “Cumhuriyet tarihinin en düşük faiz oranlarını gördük. 4 yılda 4,5 milyona yakın istihdam sağladık. 5 yıllık kalkınma planlarını bile uygulayamazken bugün 2023, 2053, 2071 yıllarının planlarını yapabilen bir hükümet olduk.” dedi.

AK Parti Keçiören Gençlik Kolları’nın programına katılan Etyemez, burada gençlere seslendi. 10 yıllık iktidarı döneminde birçok yeniliği halka kazandırdıklarını ifade eden Etyemez, kendilerini halkın hizmetine adadıklarını dile getirdi. Etyemez, vatandaşların dertleriyle dertlenmeyi onların sorunlarını anlamayı kendilerine ilke edindiklerini bildirdi.

"SOSYAL DEVLET NEYİ GEREKTİRİYORSA ONU YAPIYORUZ"

Kapalı bir ülkeden dünyaya açılan bir ülke haline gelindiğini vurgulayan Etyemez, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’mizi Dünya’nın en büyük 16. Ekonomisi haline getirdik, IMF’ye borcumuzu sıfırladık, bizim dönemimizde Cumhuriyet tarihinin en düşük faiz oranlarını gördük. 4 yılda 4,5 milyona yakın istihdam sağladık. 5 yıllık kalkınma planlarını bile uygulayamazken bugün 2023, 2053, 2071 yıllarının planlarını yapabilen bir hükümet olduk. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak bizde üzerimize düşenleri gerçekleştiriyoruz. SGK’da reformu hayata geçirdik. Sosyal tarafları dinliyor onların hakkettiği iyileştirmeleri yapıyoruz. Sosyal devlet neyi gerektiriyorsa onu yapıyoruz.”

"OKUMANIZI, TARİHİNİZİ BİLMENİZİ İSTİYORUM"

Yaşanan bütün güzel gelişmelerin yanında bu coğrafyayı rahat bırakmadıklarını anlatan Etyemez, “Dış güçler ellerinden geleni yapıyorlar, Gezi Parkı gibi olayları çıkarıyorlar. Güzel ülkemizde huzuru bozuyorlar. Bu olaylar olurken siz gençlerden istediğimiz sağduyulu olun, kendinizi geliştirin, özellikle çok okumanızı tarihinizi bilmenizi istiyorum. Gecenizi gündüzünüze katarak çalışın, yaptığımız güzellikleri halkımıza anlatın ancak böyle yaparak vizyonumuza sahip çıkarsınız.” şeklinde konuştu.

Etyemez'e programın anısına AK Parti Keçiören Gençlik Kolları tarafından plaket takdim edildi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER