ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 10:19

28 Şubat’tan karlı çıkanlar...


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, milletin iradesinin hiçe sayıldığı, hukukun ayaklar altına alındığı bir tarih olan 28 Şubat’tan karlı çıkanların hukuktan yana olmayanlar olduğunu vurguladı.
28 Şubat Darbesi'nin 16. yılı nedeniyle basın açıklaması yapan Mustafa Destici, Türk demokrasisi tarihinin kara bir günü olduğunu belirttiği 28 Şubat'ın, vesayet müptelalarınca sözde ‘İrtica ile Mücadele' adı altında MGK kararlarıyla yapıldığını söyledi.
Destici, “Milli iradenin üstünde başka güç oluşturma hevesinde olanlar, 28 Şubat’ta post modern bir darbe yapmışlardır. Bu durum, Türkiye’nin, dış politikasında elinin zayıflamasına yol açmıştır. Terör örgütü yandaşlarını içerde ve dışarıda besleyen uzantılarına yaramıştır. 28 Şubat vesayetçilerin, iktidarı ele geçirip, Türkiye deki zenginliklerine, kaynaklarına el koymak günüdür. Milletin iradesini yok sayarak, üzerinden bir silindir gibi geçildiği ‘geleceğinin’ heba edildiği, ‘talan’ edildiği bir gündür.’’ dedi.

28 ŞUBAT’IN EKONOMİK KAYBI
28 Şubat sürecinde 300 milyar civarında bir kaybın olduğunun belirlendiğine işaret eden Destici, bu dönemde bankaların görev zararının 50 milyar dolar olduğunu hatırlatarak, rakamın Türkiye’nin bugüne kadar tüm özelleştirmeden elde ettiği rakamdan fazla olduğunu söyledi.
O dönemde BBP’nin şehit genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘’Namlusunu millete çeviren tanka selam durmam’’ dediğini hatırlatan Destici, şöyle devam etti:
“Temennimiz, Türkiye’nin bir daha 28 Şubatlar yaşamaması. BBP, Muhsin Yazıcıoğlu’nun liderliğinde namlusunu millete çeviren tanklara nasıl dik durmuşsa, BBP bugünde, aynı kararlılığın aynı iradenin aynı düşüncenin ve aynı felsefenin takipçisidir.”
Destici, 28 Şubat'ın sürecinin mağdurlarından merhum Necmettin Erbakan'ın vefatının yıldönümü olduğunu da dikkat çekti.
BBP lideri, "Milli ve İslami refleksleri ile toplumun hep önünde olmayı yeğlemiş, unutulmayacak faaliyetlere imza atmış olan müteveffa Erbakan'ı da saygı ile anıyoruz. Kendisi hep rahmetle yad edilecektir" dedi.
Destici son olarak, "Sivil ve özgür iradeye zulümlerin yapıldığı günün adı olan 28 Şubat ve müsebbipleri Müslüman Türk milletinin vicdanında mahkum olmuşlardır." ifadesini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER