ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:58

'27 Mayıs darbesi cumhuriyete ihanettir'

27 Mayıs darbesi cumhuriyete ihanettir


Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul Milletvekili ve Seçim İşleri Genel Başkanı Mustafa Şentop, 27 Mayıs darbesinin İstiklal Savaşı'na ve cumhuriyete ihanet olduğunu söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Erzurum, Erzincan, Ardahan ve Bayburt illeri 5. Bölge Seçim Toplantısı'nı Erzurum Palandöken'de gerçekleştirdi.

AK Parti İstanbul Milletvekili ve Seçim İşleri Genel Başkanı Mustafa Şentopülke genelindeki teşkilatların seçim eğitim çalışmalarının temmuz sonunda tamamlanacağını söyledi. AK Partili hükümetlerin 11 yıldır ülkeyi yönettiğini ve seçime hazır olduklarını dile getiren Şentop,"Milletin yüzde 50 oyunu almış bir parti olarak kendimizi her seçim gününün sonunda bir sonraki seçime hazır hale getirdik. Buradaki eğitimlerle teşkilatın genel yapısını gözden geçiriyoruz. Çünkü eğitim çalışmalarımızın neticesi sandığa rey olarak yansıyacak." diye konuştu.

'27 MAYIS DARBESİ İSTİKLAL SAVAŞI'NA VE CUMHURİYETE İHANETTİR'

27 Mayıs 1960 darbesinin İstiklal Savaşı'na cumhuriyeti ve Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmış en büyük ihanet olduğunu belirten Şentop," 27 Mayıs darbesini yapanlar seçimle iş başına gelemeyeceklerini bilen asker ve sivil bürokratlardı. TSK içindeki çete hükümeti devirdi. Dönemin Genel Kurmay Başkanı Erdelhun Paşa ile hava kuvvetleri komutanını yaka paça askeri okul öğrencilerine dövdürdüler. 27 Mayıs darbesi İstiklal Savaşı'na ve cumhuriyete ihanettir. Darbeden sonra ikinci cumhuriyet hükümetleri gibi sözcükler literatüre girdi. Yine darbeden sonra devletin resmi ideolojisi değişti." dedi. Şentop konuşmasında ayrıca yeni anayasa çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç da, teşkilat disiplinine sahip olduklarını dile getirdi. Kılıç, yeni bir seçim sürecine girilirken teşkilat eğitim çalışmalarının büyük bir öneme haiz olduğunu kaydetti. Kılıç, dinamik, heyecanlı bir teşkilata sahip olduklarına da dikkat çekerek,"Diri, dinamik bir teşkilatımız var. Bu nedenle uygulamalı eğitim çok önemli. Teşkilatı diri tutmak önümzeki seçim döneminde fayda sağlayacak. Bunun için sıkı ve disiplinli çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz" şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER