ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 19:57

"23 Nisan’a sadece çocuk bayramı olarak bakmamak gerek"

"23 Nisana sadece çocuk bayramı olarak bakmamak gerek"


CHP Yozgat İl Başkanı Onur Kaytan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk ve dünya çocuklarına armağan ettiği bir gün olduğunu belirterek, 23 Nisan’a sadece çocuk bayramı olarak bakmamak gerektiğini söyledi.

Başkan Kaytan yaptığı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın önemine değindi. Kaytan, “Maalesef ki bu yıl 23 Nisan, ülkemizde 14 yaşındaki bir çocuğumuzun cenazesinin gölgesinde geçmektedir. UNİCEF verilerine göre ülkemizde 630 bin çocuk işçi ağır ve zor şartlar altında çalışmaktadır bu çocuklarımız mevsimlik tarım işçiliği yanı sıra küçük ve orta sanayi işletmelerinde ve sokaklarda çalışmaktadır. Türkiye’de 14 bin çocuğumuz kayıp aile ve yuvalarından uzakta varlığından bir haber durumda yaşamaktadır. Ülkemiz her gün gelen çocuk ölüm haberleri ile en derinden etkilenmektedir." dedi.

AK Parti iktidarının bu sorunlara ne derece çözüm bulma çabası içerisinde olduğunun tartışma konusu haline geldiğini söyleyen Kaytan, "Ülkemiz her geçen gün karanlığa doğru ilerlemekte geleceği vaat ettiğimiz çocuklarımız için kaygılar duymaktayız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu gidişata çocuklarımıza sahip çıkarak dur diyeceğiz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘çocuklar geleceğimizin güvencesi ve yaşama sevincimizdir bu günün çocuklarını yarının büyükleri gibi yetiştirmek hepimiz görevidir.’ Çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunma kaygısı içerisindeki bizler çocuklarımızı laik demokratik cumhuriyet anlayışı ile yetiştirmedikçe ülkemiz daha da karanlığa ilerleyecektir. 23 Nisan’a sadece çocuk bayramı gözüyle bakmak yeterli değildir üstünde durulması gereken bir noktada ulusal ve egemenlik kavramıdır. Ulusal egemenlik yönetim anlayışı bütün yöneticilerin ve iktidarın üstünde halkın bir yönetici güç olarak var olmasıdır." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER