ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 17:14

22.00 ile 06.00 arasında içki satışı yasak

22.00 ile 06.00 arasında içki satışı yasak


TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal, yeni alkol düzenlemesine ilişkin, "Saat 22.00'den 06.00'ya kadar içki satışı yasaklandı." dedi.

    Alkolle ilgili düzenlemeleri de içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifinin, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildiğini açıklayan Köksal, "Bu ülkemiz için önemli olan bir kanundu. Zaman zaman basında ve kamuoyunda tartışılıyor. Torba kanun içerisinde içki, uyuşturucu, narkotikle ilgili bazı yerlerde düzenlemeler oldu. Saat 22.00'den 06.00'ya kadar içki satışı yasaklandı." diye konuştu.

    Global dünyada herkesin iç içe yaşadığını, bu nedenle bazı olayların veya görüntülerin özendirici bir noktaya geldiğini ifade eden Köksal, "Bunları önleme adına bir dizi tedbirler alındı. Bu tedbirlerin bir başka cephesi de trafik ve diğer konularla ilgili. Örneğin içki satışını belirli yerlerde yasaklarken, bir taraftan da trafik kazalarının olmasını önlüyorsunuz. Bu kanun bir biriyle irtibatlı bir kanundur. Televizyonlarda yayınlanan dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkinin özendirici görüntülerine yer verilemeyecek. Bu bakımdan baktığımızda önemli bir hizmettir diye düşünüyoruz. Bunu vatandaşımız daha iyi takdir edecek. Muhalefet maalesef her zaman olduğu gibi burada da yoğun bir tepki gösterdi. Bu kanun ülkemiz gençliği adına çok önemli. Her ülkenin geleceğine emanet edeceği bir şeyler vardır. Biz geleceğimizi gençliğimize borçluyuz. Bu kanun içerisinde başka maddelerde var. Burada alkollü araç kullanmaya verilen cezalarda da bir artış var." şeklinde konuştu.

    Köksal, esas önemli olanın, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak, sağlıklı bir nesil yetiştirmek ve hür türlü kötülüğün anası diye tabir edilen içki ve uyuşturucu maddelerden gençleri korumak olduğunu kaydetti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER