ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 13:19

100 bin konuttan 13 binini tamamladık

100 bin konuttan 13 binini tamamladık


AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, TOKİ ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen "Yoksul Grubu" projesi kapsamında, Çiğli ilçesindeki 80 konut için kura çekimi ve hak sahiplerine teslimi törenine katıldı. Törende Sosyal Yardımlar Genel Müdürü İhsan Emiryol, İzmir Vali Yardımcısı Fatih Ahmet Kurt ve AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz da hazır bulundu.

Törende konuşan Milletvekili Ulema, TOKİ’nin bugüne kadar 556 bin konut yatığını, 143 bininin düşük gelirli ve yoksul, 215 bin konutun da dar ve orta gelirli ailelere tahsis edildiğini söyledi. Yoksul aileler için 1+1 odalı planlanan konutların, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla 2+1 olarak inşa edildiğini, engelli vatandaşlara ise yüzde 10 oranında hak ayrıldığını dile getirdi. 2023 yılı hedefleri doğrultusunda Yoksul Grubu projesine 100 bin konut sözü verdiklerini, henüz bir yıl olmadan 13 bin tanesinin tamamlandığını belirten Ulema, AK Parti hükümetleri döneminde sosyal devlet ilkesi gereği aile, gıda, yakacak, barınma, eğitim ve sağlık yardımları yapıldığını, sosyal güvencesi olmayan annelere 30 TL gebe muayenesi parası verildiğini, 0-6 yaş grubu çocuğunu düzenli doktor kontrolüne götüren annelere yine 30 TL yardım yapıldığını, okul kitaplarının bütün öğrencilere ücretsiz dağıtıldığını, yoksul ailelerin çocukları için annelerine para yardımı yapıldığını anlattı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde yürütülen Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP)'nın iki pilot ilde uygulanmaya başlandığını kaydeden Milletvekili Nesrin Ulema, aile bütünlüğünün korunması, güçlü ve mutlu aileler için herkesin sağlık alanında aile hekimi varsa bundan sonra aile sosyal destek uzmanları da olacağını ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER