ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ağustos 2014 Cuma 19:07

"10 Ağustos Eski Türkiye’nin Resmen Bittiği Gün Olacak"

"10 Ağustos Eski Türkiyenin Resmen Bittiği Gün Olacak"

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "10 Ağustos, eski Türkiye’nin resmen bittiği tarih olacaktır" dedi.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Uşak programına Ulu Cami’de kıldığı cuma namazının ardında devam etti. Uşak’taki sivil toplum kuruluşu yöneticileriyle bir araya gelen Bakan Avcı, Uşak Kent Park projesine değindi. Bakan Avcı, “Kent Park projesi bir ucundan bizim de tutacağımız bir proje olduğu için beni ayrıca heyecanlandırıyor” dedi. “Bu proje ile Uşak yeni bir kent meydanı kazanmakla kalmayacak bu alanda bulunan okullar yeni tahsis edilen yerlerinde tekrar ve el birliğiyle inşa edilecek” ifadelerini kullandı.

"10 AĞUSTOS’TA ESKİ TÜRKİYE RESMEN BİTECEK"

Uşaklılardan Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde sandığa gitmelerini isteyen Bakan Avcı, "10 Ağustos eski Türkiye’nin resmen bittiği, yeni Türkiye’nin kuruluşunun ilan edilmesinin kutlanacağı bir tarih olacaktır. Özellikle genç arkadaşlarımıza, onların başına kalkmadan eski Türkiye’yi anlatmanızı istiyorum. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, şehir ve belediyecilik hizmetlerinde 12 yılda neler değiştiğini yaşı müsait kişiler eski Türkiye’yi bilenler lütfen genç kardeşlerimize anlatsınlar. Bizim iktidara geldiğimizde 8 yaşında olan çocuklar bugün oy kullanacaklar. O eski Türkiye’yi maalesef bilmiyorlar. Hizmet almak için gittiğimiz devlet dairelerinde yaşadığımız sıkıntıları onlar bilmiyorlar. Bunun için 10 Ağustos önemli bir tarih. 10 Ağustos demokrasi bayramımızı da şimdiden kutluyorum” şeklinde konuştu.

Bakan Nabi Avcı ve beraberindeki heyet, daha sonra İsmetpaşa Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti. Esnaflarla bir süre sohbet eden Bakan Avcı, Uşaklı vatandaşlarla da bol bol fotoğraf çekildi. Uşak programını tamamlayan Avcı, karayoluyla kentten ayrıldı.

 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER