ÖNE ÇIKANLAR :
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Kasım 2014 Salı 18:17

Samsun Oto Show Fuarı'na ilgi sevindirdi

Samsun Oto Show Fuarına ilgi sevindirdi

TÜYAP Fuarcılık Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Samsun Oto Show Fuarı'nın hem rekor ziyaretçi hem de rekor satışlarla kapanacağını söyledi.


Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapıların oto severlere açan Samsun Oto Show Fuarı'na 12 binek otomobil markasının yanı sıra, ticari araç üreten 2 marka ve otomobil aksesuar firmaları da katılıyor.

Ersözlü, fuara ilgiden mutlu olduklarını, ilk gün itibarıyla Ordu, Giresun, Sinop, Çorum ve Amasya'dan ziyaretçiler geldiğini belirtti.

Sergilenen araçların bazılarının ilk kez fuar vesilesiyle Karadeniz'e getirildiğini anlatan Ersözlü, "Sektör burada toplandı. 100 bin civarında katılımcı bekliyorduk ama herhalde rekor kıracağız. Bu da bölgenin fuarlara özleminin, Samsun'un eski fuar günlerine dönme belirtilerinin göstergesidir" dedi.

İLK GÜN İTİBARİYLE 150 ARAÇ SATILDI

Fuarların katılımcı bayi ve firmaların uygun fiyatlarla satış yapmaları amacıyla düzenlediğini vurgulayan Ersözlü, böylece stokların eritildiğini kaydetti.

İlk gün itibarıyla satışların iyi geçtiğini ifade eden Ersözlü, şöyle konuştu:

"Bize gelen bilgilerde 150 araç satılmış durumda. Bu da iyi bir şey. Bunun içinde 200-300 bin avroluk araçlar da var. Herhalde Samsun'da satılan yıllık araç kapasitesine bu fuarla yaklaşacağız. Fuar hem rekor ziyaretçi hem de rekor satışlarla kapanacak."

"BMW, HİBRİT ARABASIYLA İLGİ ODAĞI OLDU"

Kosifler Oto ürün uzmanı Semen Tercioğlu da yarı elektrikli yarı benzinli hibrit araçları "BMW i8"i ilk defa Samsun Oto Show Fuarı'nda sergilediklerini bildirdi.

Araca gösterilen ilgiden mutlu olduklarını dile getiren Tercioğlu, herkesin binip fotoğraf çektirmek, bilgi almak istediğini belirtti.

Aracın 131 beygiri elektrik gücünden, 231 beygiri de benzinli motorundan alarak 362 beygire sahip olduğunu anlatan Tercioğlu, "100 kilometreye 4,4 saniyede çıkabiliyor. Fiyat aralığı ise 180 bin ile 220 bin avro arasında. BMW i8, ocak ayından sonra satışa sunulacak" dedi.

Samsun Oto Show Fuarı, 23 Kasım'da sona erecek.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER