ÖNE ÇIKANLAR :
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Ocak 2017 Çarşamba 11:43

Otokar, yeni otobüsü Poyraz'ı satışa sundu

Otokar, yeni otobüsü Poyrazı satışa sundu

Otokar'ın 27+1 kategorisindeki küçük otobüsü Poyraz satışa sunuldu.


Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, iki yıllık Ar-Ge sürecinin ardından geliştirdiği 27+1 kategorisindeki küçük otobüsü Poyraz'ı satışa sundu.

Otokar'dan yapılan açıklamaya göre, 7 metreden 18,75 metreye kadar farklı uzunluktaki otobüsleri ile Türkiye'nin en geniş ürün gamına sahip olan şirket, servis ve turizm sektörüne yönelik geliştirdiği yeni küçük otobüsü Poyraz'ı tanıttı.

Sınıfının en yeni aracı olan Poyraz'ın 7,2 metre uzunluğu bulunuyor. En geniş iz genişliği ile üstün yol tutuşu sağlayan Poyraz güçlü, uzun ömürlü ve ekonomik bir motora sahip. Dayanıklı gövdesinde 112 kW gücünde, 493 Nm'lik motoru barındıran Poyraz, yüzde 42 eğimli rampa tırmanma performansı sağlıyor.

Hafif gövde tasarımı, optimize edilmiş güç paketi ve aerodinamik gövdesi ile Poyraz, sınıfındaki en düşük yakıt tüketimini sunuyor. Türkiye'nin tüm yol koşulları gözlemlenerek geliştirilen Poyraz, sınıfındaki en iyi minimum dönüş yarıçapı ile dar sokaklarda bile manevra yapabiliyor.

Poyraz, şerit takip sistemi, ABS, ESC, tam havalı frenler, motor ve imdat frenleri, viraj denge kolları ile önde ve arkada disk frenleriyle yüksek güvenlik sunuyor. Segmentinin yükseklik ve genişlik olarak en ferah aracı unvanına sahip olan Poyraz, ergonomik sürücü kokpiti, kumanda düğmeleri, konforlu koltukları, diz mesafesi ve yüksek güvenlik donanımı ile taşımacılık sektöründe yeni bir dönemi başlatacak.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER