ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Çok Bulutlu
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2014 Çarşamba 15:11

Geleceğin Kamyon'u Mercedes Future Truck 2025

İşte geleceğin kamyonu

Mercedes, Geleceğin Kamyon'unu üretti!


Mercedes –Benz, otoyollar gibi açık yollarda, sürücünün doğrudan katılımı olmadan sürülebilir 2025 model Geleceğin Kamyonu’nu tanıttı. Sistem Karayolu Pilot kameralarını kullanıyor ve radar, yol koşulları, ortam analizi ve otomatik araç sürücüleri sensörleri ile donatılmış.

Mercedes-Benz en sonunda her yıl kamyon sürücülerinin binlerce ölüme neden olduğu kazaları azaltabilecek bir araca imza atıyor. Future Truck 2025 adlı geleceğin kamyonu, Google’ın sürücüsüz otomobili gibi sürücüsüz olarak hareket etmiyor ancak, açık yolda otomatik kontrol sağlayan mükemmel bir özelliğe sahip.

1412766741_imagen-14205965-2.png

Uykusuz kamyon şoförleri küçük binek araç sürücüleri için insanlar için bir tehdit oluşturuyor. 2025 model kamyon gelişmiş iki kamerayı bir arada kullanarak, radar sensörleri ve son kör nokta teknolojisi ile tüm bu kazalara son verecek. Kamyon, ahşap zeminler, ortam aydınlatması ve çeşitli dokunmatik paneller ile oldukça şık. Şoför, otomatik sürüşe geçerek arkasına yaslanıp dinlenebiliyor veya tabletini kullanabiliyor.

İşte Mercedes'in yeni nesil kamyonu 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER