ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 11:40

Fiat’tan Cenevre’de atak

Fiattan Cenevrede atak

Fiat, küçük otomobil Panda ve büyük SUV’u Freemont’un en yeni versiyonları Panda Cross ve Freemont Cross’u Cenevre’de tanıtmaya hazırlanıyor.


Arazi araçlarına gönderme yapan tasarımıyla Panda Cross ve heybetli hatlarıyla dikkat çeken Freemont Cross, Avrupa pazarlarında sonbahardan itibaren satılacak.

Hyundai yeni i10 ile ihracatı ikiye katladı

HYUNDAI i10 ile birlikte ihracat da yükseliyor. Geçtiğimiz yıl 200 bin adede çıkarılan kapasitenin ardından üretim rakamlarını ikiye katlayan Hyundai Assan, geçtiğimiz Ocak ayında 14 bin 120 adet binek araç üretti ve bu rakamla birlikte Türkiye’de en çok binek otomobil üretimi yapan ikinci markası oldu.

Peugeot’nun yeni küçüğü 108 hazır

PEUGEOT, küçük şehir otomobili 107’nin yerini alacak 108’i Cenevre’de tanıtacak. 3.47 metre uzunluğundaki yeni 108’de üç silindirli 1.0 lt (68 beygir), 1.2 lt (82 beygir) benzinli motorlar kullanılacak. Geniş kişiselleştirme seçeneklerinin de sunulacağı yeni 108 yaz aylarından itibaren yollara çıkacak.

Adam araziye uydu

Opel küçük şehir otomobili Adam’ın yeni bir versiyonunu Cenevre'yi beklemeden tanıttı. Gövde kaplamaları, yükseltilen karoseri ve açılabilir kumaş tavanıyla Adam Rocks'ta üç silindirli turbo beslemeli 1.0 lt ECOTEC (114 beygir) motor seçeneği de sunulacak. Yeni versiyon 6 ileri manuel şanzımanla satılacak.

Rekortmen yeni dizel

Fransız üretici Renault, 4 silindirli, 1.6 lt çift turbolu yeni dizel motorunu tanıttı. 160 beygir güç ve 380 Nm tork üreten Energy dCi 160 twin-turbo, güç değerleriyle sınıfının en iddialı motoru unvanını da ele geçirdi.  

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER