ÖNE ÇIKANLAR :
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Mayıs 2014 Çarşamba 15:23

Doğalgaz borularından yaptı!

Doğalgaz borularından yaptı!

Rizeli usta 54 metre doğalgaz borusu kullanarak Off-Road yarışlarına uygun araç tasarladı.


Rize'nin Ardeşen ilçesinde yaşayan Turgut Babaoğlu, söktüğü dört çekişli kamyoneti, 54 metre doğal gaz borusu kullanarak Off-Road yarışları için engebeli arazi şartlarına uygun, darbelere dayanıklı hale getirdiBabaoğlu, 45 bin liraya mal olan ve dört günde yaptığı araçla yarışlara katılmaya hazırlanıyor

Rizeli usta doğal gaz borularından aracını şekillendirdi;

Ardeşen ilçesinde yaşayan oto tamircisi Turgut Babaoğlu, söktüğü çift kabin kamyoneti, 54 metre doğal gaz borusu kullanarak engebeli arazi şartlarına uygun ve darbelere dayanıklı offroad aracına dönüştürdü.

İlçe merkezinde oturan ve gençliğinden beri offroad yarışlarına meraklı olduğunu belirten 41 yaşındaki Babaoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışlara katılmak için darbelere dayanıklı, zor arazi şartlarında ilerleyebilen araç yapmaya karar verdiğini söyledi.

Fikrini paylaştığı kişilerin bunu başaramayacağını söylemeleri üzerine işe daha istekle koyulduğunu dile getiren Babaoğlu, dört çekerli çift kabin kamyonetini sökerek işe koyulduğunu anlattı.

Rize Off-Road Rescume Team Spor Kulübü Derneği üyesi de olan Babaoğlu, kamyoneti hayalindeki offroad aracına dönüştürmek için devrilme sırasında darbelere dayanıklılığını dikkate alarak 6'şar metrelik 9 doğal gaz borusu kullandı. Babaoğlu, aracın 155 beygirlik gücünü yaptığı düzenleme ile iki katına çıkardığını ifade ederek, "Araç 175 kilometre hıza ulaşabiliyor. Boya, montaj gibi her türlü işlemini yaptığım araç 45 bin liraya mal oldu" dedi.

Babaoğlu, şöyle devam etti;

"Darbeye ve devrilmeye karşı dayanıklı bir araç ortaya çıktı. Yaptığım düzenleme sayesinde pilot ve kopilotun güvenliği en üst düzeyde sağlanıyor. Yarışlara katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Motor sesi de yüksek olan yeni aracım sayesinde yarışlara artık daha rahat ve güvenli şekilde hazırlanıyorum. Aracı tamamlamayı başardığım için mutluyum."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER