ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Rüzgarlı
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Kasım 2016 Cuma 16:38

Doblo'ya ABD'den 2. çevre ödülü

Dobloya ABDden 2. çevre ödülü

Tofaş'ta geliştirilen ve üretilen Fiat Doblo'nun Ram markalı versiyonu ProMaster City, Green Car Journal tarafından 2017 yılının "Yeşil Ticari Aracı" seçilerek aynı ödülü üstü üste 2. kez kazandı.


Tofaş'ta geliştirilen ve üretilen Fiat Doblo'nun Ram markalı versiyonu ProMaster City, Green Car Journal tarafından 2017 yılının "Yeşil Ticari Aracı" seçilerek aynı ödülü üstü üste 2. kez kazandı.

Şirket açıklamasına göre, Tofaş'ta geliştirilip üretilerek Ram markası altında ABD'ye ihraç edilen ProMaster City, ABD'de üst üste ikinci defa çevre ödülü aldı. Ram ProMasterCity, Green Car Journal tarafından, 2016 yılının ardından 2017 yılının da "Yeşil Ticari Aracı" seçilerek bir ilke imza attı ve bu ödülü üst üste kazanan ilk araç oldu.

Bugüne kadar 1,3 milyondan fazla müşterinin tercihi olan Fiat Doblo'nun Ram markalı versiyonu ProMaster City, sınıfının en iyi birçok fonksiyonel unsuru bünyesinde barındırıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Green Car Journal ve CarsOfChange.com editörü ve yayıncısı Ron Cogan, Ram ProMaster City'nin, ticaretle uğraşan kişiler için çok önemli olan fonksiyonellik ve kolay şehir içi manevra kabiliyetini sağladığını, bunu da etkileyici işletim verimliliği ve çevre üzerinde düşük etkiyle gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Cogan, şunları kaydetti:

"Ram ProMaster City, sınıfının en iyi yakıt verimliliği, yük taşıma ve yükleme kolaylığı ve şehirdeki mükemmel manevra kabiliyetiyle işletmelerin, tüccarların ve filoların ihtiyaçlarını karşılıyor. Daha fazla verimlilik daha az yakıt kullanımı, daha düşük işletim maliyetleri ve daha az karbon salınımı anlamına geliyor. Bunlar, daha az çevresel etkiyle çalışmak isteyen ticari işletmeler için önemli özellikler."

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) Global Ram Markası Direktörü Mike Manley de "Ram ProMaster City, verimlilik ve kapasitenin mükemmel birlikteliğini temsil ediyor. Yılın Yeşil Ticari Aracı ödülünü ikinci kez kazanarak bunu pekiştirdi. ProMaster City, sağlamlık, kapasite ve düşük sahiplik maliyetine sahip Ram ticari ailesinin başarılı bir üyesidir" ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER