ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 10:38

Bmw ailesine 3 yeni üye

Bmw ailesine 3 yeni üye

Alman marka 2014 yılına hızlı bir giriş yaptı. BMW’nin merakla beklenen yeni rakamı 2 Serisi, dizel motor seçeneğiyle Türkiye’ye giriş yaptı. Bir de 2.0 litrelik dizel Yeni X5 var..!


BMW'nin 1'den 7'ye kadar ulaşan rakam skalasının boş kısmını dolduran 2 Serisi, 2.0 litrelik dizel üniteli versiyonuyla satılmaya başlandı. 1 Serisi'nin coupe ve cabrio modellerinin yerini alan 2 Serisi, ilk olarak coupe versiyonuyla satılacak. Altyapısı 1 Serisi ile aynı olan otomobil, tasarım bakımından 1 Serisi'nden ayrılıyor. Selef model 1 Serisi Coupe'ye göre 72 mm uzayarak, 4432 mm'ye ulaşan 2 Serisi'nin dingil mesafesi de 30 mm'lik artışla 2690 mm. Aynı hacme sahip üç dizel motorla yollara çıkan BMW 2 Serisi'nin, Türkiye'ye 184 HP'lik versiyonu getiriliyor. 8 kademeli otomatik şanzımanla kombine edilen bu dizel motorlu BMW 2 Serisi, özellikle genç otomobil tutkunlarının favori aracı olabilir.

 

 

Çift rakamlı bir diğer seri ise 4 Serisi, ilk olarak ülkemize coupe modeliyle ayak basmıştı. Şimdi ise cabrio modeliyle özellikle yaz aylarında üstünü açmak isteyenler için Türkiye'ye giriş yaptı. Coupe modelleriyle aynı olarak bir 2.0 litrelik dizel, bir de 2.0 litrelik turbo benzinli motorla satılacak olan 4 Serisi Cabrio'da, coupe'den farklı olarak benzinli motorlu versiyonda 4 tekerlekten çekiş seçeneği bulunmuyor. Coupe modelinde ise daha önce sadece arkadan itişli olarak satılan 2.0 litrelik dizel motorlu seçeneğe dört tekerlekten çekiş seçeneği getirilirken, tam tersi olarak sadece dört tekerlekten çekişli olarak satılan turbo benzinli 428i'ye arkadan itişli seçeneği de eklendi. Aklınız mı karıştı, durun daha bitmedi şimdi sırada Yeni X5 var.

 

 

Geçtiğimiz ay piyasaya sunulan Yeni X5, ilk olarak 3.0 litrelik dizel bir üniteyle satılmaya başlanmıştı. BMW asıl bombayı patlatmak için biraz beklemiş olacak ki, 2.0 litrelik dizel X5'i piyasaya geçtiğimiz günlerde sundu. Diğer motora oranla daha fazla vergi avantajı sağlayan bu 2.0 litrelik dizel ünite 218 HP maksimum güç üretiyor. Fiyat tabloları aşağıda verilmiştir;

 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER