SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
OTO-MOTOTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2014 Çarşamba 14:54

BMW arabalar akıllı saat ile kendi kendine park edecek

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/bmw-arabalar-akilli-saat-ile-kendi-kendine-park-1493537-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/bmw-arabalar-akilli-saat-ile-kendi-kendine-park-1493537-622x360.jpg
Akıllı saat ile bu da yapılabilir

BMW arabalar akıllı saat ve sesli komutlar ile kendi kendine park edilebilecek.


Akıllı saatler genellikle telefon görüşmelerini, mesaj bildirimlerini gösteren ve kullanıcıların sağlık bilgilerini toplayan bir araç şeklinde akıllı telefon bağlantılı olarak kullanılır. Lüks Alman otomobil devi BMW de akıllı saatleri otomobillerinde kullanmak için planlar yapıyor. Bu planlardan ilki ise akıllı saat komutları ile otomobili otomatik olarak park etme özelliği oldu.

2015 Ocak ayında Las Vegas’ta düzenlenecek olan CES 2015 etkinliğinde BMW, katılımcılara SmartWatch ile kontrol edilerek park edilebilen otomobilini sergileyecek. Araştırma amaçlı oluşturulan BMW i3 otomobili, harita ve çevredeki tüm riskleri tespit edebilen lazer tayacılar ile donatılmış. Verilere göre dijital asistan tarafından kullanılan i3 gerektiğinde frene basabilecek. Ayrıca SmartWatch kullanarak çok katlı park yerleri gibi zor alanlarda da kolaylıkla kontrol edilebilecek.

1418805536_bmw-i3-parking-02-570.jpg

Başka dev otomobil firması olan Audi de geçen yıl böyle bir özelliği kendi otomobili için duyurmuştu ancak sisteme göre lazer tarayıcılar ile donatılmış özel bir alan gerekiyordu. Eğer BMW başarılı olur ise uzaktan kontrol edilerek otomatik park her yerde mümkün olacaktır.KAYNAK : BMW arabalar akıllı saat ile kendi kendine park edecek

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyona yaklaştı

SONRAKİ HABER

2015 model motosikletler New York'ta görücüye çıktı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.