ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Çok Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2014 Cumartesi 12:13

Ruşen Çakır Vatan'dan ayrıldı

Vatan gazetesinden bir ayrılık haberi

Gazeteci Ruşen Çakır, Vatan gazetesinden ayrıldığını duyurdu.


Vatan gazetesinden ayrıldığını gazetedeki köşesindenden 'Hoşçakalın' yazısıyla duyuran Gazeteci Ruşen Çakır, “Nerdeyse 30 yıla yaklaşan meslek hayatımın en verimli, heyecanlı ve keyifli günlerini hiç kuşkusuz Vatan’da yaşadım. Dolayısıyla ayrılma kararı benim için hiç de kolay olmadı. Ama bir yerden sonra insan yeni bir şeyler yapmak ve kendisini hayatın akışına bırakmak istiyor” dedi.

İŞTE ÇAKIR'IN YENİ ADRESİ

Ruşen Çakır’ın Vatan’da son kez yayımlanan “Hoşçakalın” başlığıyla yayımlanan (11 Ekim 2014) yazısı şöyle:
Hoşçakalın
Gazeteciliğe 1985 yılında Ercan Arıklı’nın sahibi olduğu Nokta Dergisi’nde başladım. Yıllar sonra, 2002 yılının Aralık ayında, rahmetli Ercan Bey beni Vatan Gazetesi’nde çalışmaya çağırdı. O gün bugündür, yaklaşık 12 yıldır (Bunun 2.5 yılı Washington’da geçti) Vatan’dayım.
Ama artık di’li geçmiş zaman kullanmak durumundayım çünkü bu Vatan’daki son yazım.
Nerdeyse 30 yıla yaklaşan meslek hayatımın en verimli, heyecanlı ve keyifli günlerini hiç kuşkusuz Vatan’da yaşadım. Dolayısıyla ayrılma kararı benim için hiç de kolay olmadı. Ama bir yerden sonra insan yeni bir şeyler yapmak ve kendisini hayatın akışına bırakmak istiyor.
Hayır, yazmayı, gazeteciliği bırakıyor değilim. Şunu itiraf etmekte hiçbir sakınca yok: Bu 30 yıl boyunca sık sık bırakmayı düşündüm gazeteciliği. Hatta mesleğe adım atmaya niyetlenen pek çok genci, “başka iş bulun, mesela üniversitede kalın” gibi telkinlerle ayartmaya çalıştım. Umarım sözümü dinlemişlerdir zira gazetecilik Türkiye’de maalesef artık muteber bir meslek değil.

 YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER