ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2014 Perşembe 16:09

TRT'den "Sansür" iddialarına cevap

TRTden "Sansür" iddialarına cevap

TRT, 2014 Kış Olimpiyat Oyunları'nda kadınlar buz pateni yarışmalarının yayınlanmayacağı iddialarını yalanladı.


TRT Genel Müdürlüğü bazı basın yayın organlarında çıkan "Sansür" iddialarını yaptığı yazılı açıklama ile yalanladı.

"TRT, 2014 Kış Olimpiyat Oyunları'nı yayınlayacaktır" denilen açıklamada, , "TRT'nin sansürcü olduğunu iddia edenleri, özür dilemeye davet ediyoruz" denildi.

TRT Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada, TRT'nin 7 Şubat'ta Rusya'nın Soçi kentinde başlayacak 2014 Kış Olimpiyatları'nı yayınlamayacağına dair iddiaların yer aldığı anımsatıldı.

TRT'nin, 2014 Kış Olimpiyat Oyunları'nı yayınlayacağı vurgulanan açıklamada, bu yayının plan taslağının, bir ay önceden yapıldığı ve söz konusu yayın akışında kadınlar artistik buz patinaj şampiyonasının da yer aldığı ifade edildi.

Açıklamada,

"12-15 Aralık 2013'te, Danimarka'nın Herning kentinde yapılan Avrupa Yüzme Şampiyonası'nı canlı olarak ekranlara getirdik. 2012 Londra Olimpiyatları'nda kadın spor branşlarının tamamı yayınlanmıştır. İstanbul'da yapılan ve dünyanın en iyi 8 kadın tenisçisinin katıldığı WTA Tenis Şampiyonası 22-27 Ekim 2013'te yine TRT'de yayınlandı. Ayrıca 2010'da Bayanlar Dünya Futbol Kupası maçları yine bu ekrandan izleyiciyle buluştu. Söz konusu organizasyon yine önümüzdeki dönemde TRT'de yayınlanacak. TRT'nin sansürcü olduğunu iddia edenleri, önce özür dilemeye sonra TRT Spor ekranlarında kış olimpiyatlarını izlemeye davet ediyoruz."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER