ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Eylül 2014 Pazartesi 13:16

TRT Genel Müdürü değişiyor

TRT Genel Müdürü değişiyor

İbrahim Şahin'in izninin bitiminde 7 yıldır sürdürdüğü TRT Genel Müdürlüğü'nden ayrılacağı öğrenildi.


Mevzuata göre, TRT Genel Müdürü normal şartlarda görevden alınamıyor. Sadece “milli güvenliğin ve kamu düzeninin gerekli kıldığı devlet memuru olma niteliğini yitirdiği, ağır hizmet kusuru işlediği veya tarafsızlığı ihlal ettiği” gerekçesiyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nun teklifi üzerine Bakanlar Kurulu kararıyla görevden alınabiliyor.

DAVUTOĞLU'YA GÖRÜŞME SONRASI İSTİFA KARARI ALDI

Şahin'in, Başbakan Davutoğlu ile yaptığı görüşme sonrası istifa kararı aldığı öğrenildi. Şahin'in yakın çevresine, "Bu bir istifa değil, görev değişikliği olacak" dediği ifade edildi. Şahin'e hükümet tarafından valilik teklif edildiği, ilk valilik kararnamesinde de Samsun'a vali olarak atanabileceği ifade ediliyor.

İBRAHİM ŞAHİN KİMDİR?

1962'de Amasya'da dünyaya gelen İbrahim Şahin, Ankara Üniversitesi mezunu bir bürokrat olarak Türkiye 'nin gündemine girmiştir. 1986'da Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra Samsun, Kars, Kastamonu gibi kentlerde ilçe kaymakamlığı yapan Şahin, 2001 yılında İçişleri Bakanlığı bünyesinde Hukuk Müşaviri olarak görev almıştır. 2002 döneminde Ulaştırma Bakanlığı’nda da görev alan İbrahim Şahin, Bakan Danışmanlığı'na kadar yükseldikten sonra 2003 yılında PTT Genel Müdürü olarak atandı. PTT Bank Projesi ile"2004 Kaynakları Etkin Kullanma ve Maliyetleri Düşürme Yılı Birincilik Ödül" kazanan Şahin, popülerliğini bu dönemde arttırdı. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı olarak Nisan 2005’te işbaşı yapan Şahin, aynı dönemde Türk Telekomünikasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Türkiye Golf Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine de devam etti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER