ÖNE ÇIKANLAR :
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 09:15

TRT Genel Müdürü belli oldu

TRT Genel Müdürü belli oldu

Türkiye Radyo Televizyon (TRT) Kurumu Genel Müdürlüğü’ne Şenol Göka atandı. Atama kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.


Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararında, Şenol Göka’nın Radyo ve Televizyon Üst Kurulu tarafından teklif edilen üç aday arasından Bakanlar Kurulu’nca Türkiye Radyo Televizyon Kurumu Genel Müdürlüğü’ne atanmasına karar verildiği belirtildi.

İbrahim Şahin’in Samsun Valisi olmasıyla boşalan TRT Genel Müdürlüğü koltuğuna, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Şenol Göka oturdu. TRT Genel Müdürlüğü için uzun bir süredir Şenol Göka, İbrahim Eren ile TRT haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör isimleri geçiyordu. Göka’nın TRT Genel Müdürlüğü’ne atanmasıyla ilgili karar Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi gazete’te yayımlandı. Kararın Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından TRT1 resmi Twitter hesabından da Göka’nın TRT Genel Müdürü olarak atandığı açıklandı.

 ŞENOL GÖKA KIMDIR?

1986 senesinden günümüze TRT'de hizmet vermekte bulunan Şenol Göka, Denizli Lisesi'nin 1979 yılı mezunlarındandır. Marmara Üniversitesi mezunu bulunan Şenol Göka, Basın Yayın Yüksek Okulu'nun Radyo-Televizyon bölümünden diplomasını almıştır.

2014 yılının Haziran ayında TRT Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Şenol Göka, TRT Radyo Dairesi Başkanı şekilde da kuruluşa uzun yıllar hizmet etmiştir. Aynı sürede kitap yazarı şekilde da tanınan Göka şu esas kadar yayıncılık sektörüne yönelik 4 kitap kaleme almıştır.

Şenol Göka kitapları:

İnsan ve Mekan - Bir bütünün iki değişik görüntüsü

Her Halde İnsan

Radyo Olmalı

Siyaset, Medya ve Zihnime Yansımalar

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER