ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 16:57

"Tek arzum Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak"

"Tek arzum Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak"

Adana’da düzenlenen ‘Kutlu Doğum’ etkinliklerine katılan ünlü pop sanatçısı Yusuf Güney bu kez ilahi söyledi.


Yusuf Güney, hiçbir zaman mal, şan, şöhreti arzulamadığını belirterek, “Tek isteğim Peygamber Efendimizin şefaatine nail olmak.” dedi.

Adana Müftülüğü’nün TÜYAP Fuar alanında düzenlediği Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri dolu dolu geçiyor. Her gün farklı organizasyonlarla Peygamber Efendimizin anlatıldığı programda ünlü sanatçı Yusuf Güney ve Uğur Işılak ‘ilahi ve naat-ı şerifler’ okudu.

‘Dünyayı değiştiren kutlu doğum’ isimli tek perdelik tiyatro oyunu sergilenirken, Asım Yıldırım şiir ve sunumuyla programa zenginlik kattı. Pop müziğin önemli isimlerinden Yusuf Güney, söylediği ilahilerle Adanalıların gönlünde taht kurdu. Sahnede ‘Yüce Allah’ın selamı üzerinize olsun’ diyerek izleyicileri selamlayan Güney, “Bu güzel gecede bu güzel aylarda sizlerle olmaktan mutluyum. Zaten nur yüzünüze vurmuş. Gerçekten güzel bir topluluk var. Hepinizden Allah razı olsun ayağınıza sağlık. Böyle özel bir gecede sahne almak benim için bir onurdur. Hayatta çok zor dönemler geçirdim. Hiçbir zaman mal, şan, şöhreti arzulamadım. Tek arzum Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet (sav)’in şefaatine nail olmak. Ve ona komşu olabilmek. Allah bizleri O’na komşu yapsın.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER