ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 17:53

Taraf'ın iki haberine de yalanlama

Tarafın iki haberine de yalanlama

Cumhurbaşkanlığı İnternet Yayını Müdürü Mücahit Küçükyılmaz hakkındaki iddialar ve İçişleri Bakanlığı'yla ilgili haberler yalanlandı.


Taraf gazetesinde bugün yer alan iki haber yalanlandı. İçişleri Bakanlığı'ndan "CHP ve MHP'li memuru silin" iddiasıyla yer alan haber ve Köşk’te troll köstebek başlığıyla yayınlanan haberlere yalanlama geldi.

Cumhurbaşkanlığı İnternet Yayını Müdürü ve AA Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Küçükyılmaz, "Köşk'te Köstebek" iddiasını içeren haberlerde şahsına yönelik tüm hususların gerçek dışı olduğunu bildirdi.

TARAF'TAN KARALAMA KAMPANYASI

Küçükyılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, bugün bir gazetede "Köşk'te Köstebek" başlıklı bir haberin yer aldığını hatırlattı.
"Şahsımı işaret ederek öne sürülen tüm hususlar baştan aşağı mesnetsiz, yalan ve kurguya dayalı bir karalama kampanyasından ibarettir" ifadesini kullanan Küçükyılmaz, bu habere dayanarak, sosyal medyada hakkında ortaya atılan tüm iftiraların da aynı sürecin parçası olduğunu belirtti.
Küçükyılmaz, "karalama kampanyasına dahil olan taraflar hakkında, bugün itibarıyla hukuki süreç başlattığını" duyurdu.

"TROL HESAPLARLA BİR İLGİM YOK"

Haberde iddia edilen trol hesaplarla hiçbir ilişkisinin bulunmadığını ifade eden Küçükyılmaz, şunları kaydetti:
"Ancak ironiktir ki şahsımı trol hesaplarla ilişki içindeymiş gibi gösterme gayreti, yine bazı malum trol hesaplar tarafından sosyal medyada gündeme getirilmiş, akabinde ulusal medyada bir gazete bu iftiraları gerçekmiş gibi haber yapmıştır.
Bu can sıkıcı ortamda şahsımı hedef alanların, aynı zamanda bir süredir Türkiye Cumhuriyeti ve milletimize karşı yürütülen kirli operasyonların maşaları olduğunu bilmek hafif de olsa bir teselli kaynağıdır. Onlara bakarak, aslında durduğumuz yerin sağlam olduğunu da teyit etmiş oluyoruz."

"HİZMETE DEVAM ETMEKTEYİM"

"Cumhurbaşkanlığındaki görevinden uzaklaştırıldığı" yönündeki gerçek dışı iddianın, söz konusu yayınların ciddiyet seviyesini gösterdiğini belirten Küçükyılmaz, "Halen Türkiye Cumhuriyeti'ne ve milletimize şerefimle hizmete devam etmekteyim" ifadesine yer verdi.

MHP VE CHP'LİLERİ SİLİN ASPARAGASI

İçişleri Bakanlığından, "CHP ve MHP'li memuru silin" iddiasını içeren haberin yalan, uydurma ve iftira olduğu bildirildi.
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, söz konusu habere ilişkin ilgili gazeteye tekzip gönderildiği, hukuki sürecin başlatıldığı ve Basın İlan Kurumunun da bilgilendirildiği ifade edildi.
Açıklamada, "CHP ve MHP'li memuru silin' başlıklı ve İçişleri Bakanı'nın koordinatörlüğünde yürütülen 'Kozmik Çalışma Grubu' içerikli haber tamamen yalan, uydurma ve iftiradır" ifadesine yer verildi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER