ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 21:39

Star Medya Grubu satıldı!

Star Medya Grubu satıldı!

Bünyesinde Star Gazetesi ve Kanal 24 Televizyonunu bulunduran grubun satışında son imzalar da atıldı.


 Star Medya Grubu ile Petkim'in sahibi Azeri Socar şirketi arasında bir süredir devam eden satış görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı belirtiliyor.
Rixos Otellerinin patronu ve Star Medya Grubu’nun ortağı Fettah Tamince, Socar ile yaklaşık 10 gün önce satış için masaya oturduklarını ve görüşmelere başladıklarını açıklamıştı.

Hürriyet’in haberine göre; aradan geçen sürede yapılan görüşmelerde her iki tarafın da satış konusunda anlaşmaya vardığı belirtildi. Fiyat konusunda ise herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

Star Medya Grubu Fettah Tamince ve Tevhit Karakaya ortaklığına ait. Grubun bünyesinde Star Gazetesi ve Kanal 24 Televizyonu bulunuyor.

Rixos’un da patronu olan Tamince, Star hisselerini 2009 yılında Ethem Sancak’tan devralmıştı.

İKİNCİ KEZ SATILDI

Star Gazetesi 1999 yılında Uzan Ailesi tarafından kurulmuştu. Uzanlar’ın İmar Bankası kaynaklı borçları nedeniyle 2004 yılında TMSF’ye geçen Star Gazetesi, 2006 yılında Kıbrıslı işadamı Ali Özmen Safa’ya 8 milyon dolar karşılığında satılmıştı.

SOCAR KİMDİR?

Türkiye’deki faaliyetleri Petkim özelleştirmesi ile başlayan Azeri devlet enerji şirketi SOCAR’ın, Türkiye’de faaliyetleri Socar Petkokimya Holding A.Ş. bünyesinde bulunuyor. Socar Petkokimya bünyesinde, Pektim, Star Rafinerisi, Socar Power, Socar Türkiye Gaz şirketleri bulunuyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER