ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 17:53

SOKO - Bosporus

SOKO - Bosporus

Almanya’da ki Türklerin yıllardır kanayan yarası olan ırkçı Neo-Nazi cinayetleri, SOKO – Bosporus isimli sinema filmi ile beyaz perdeye aktarılmaya hazırlanıyor.


İsmet Pan’ın geçmişte yaşanmış olaylardan esinlenerek kaleme aldığı filmde yer alacak oyuncular arasında televizyon dünyasının yakından takip ettiği ünlü isimlerin olacağı konuşuluyor. Sinema Filminin çekimlerine
Eylül’de Almanya Bochum ve Dortmund çevresinde başlanması planlanıyor.

SOKO Bosporus yakında Sinemalarda. Filmin konusu NSU Davası Medya'da Döner cinayetleri olarak itaab ediliyor. Türkler'in mağduriyeti ve SOKO Bosporos'un özel komisyonu anlatılacaktır. Film'in Başrolleri ise Ümit Açar, Ismet Pan, Mustafa Tamtı.

SOKO Bosporus
Başroller: Ümit Açar(Ersoy Ulubey,Kurtlar Vadisi Pusu) , Mustafa Tamtı, Ismet Pan (Kıvanç Tatlıtuğ ve Ünlü Oyuncular ile görüşme aşamasındayız)

Konu: Türk kökenli 6 vatandaşa yönelik işlenen seri cinayetleri nedeniyle 2005 yılinda „SOKO-Bosporus” ismini taşıyan Özel Komisyon ekibi kurulur. Bu ekibe Türk kökenli Alman polisi Tayfun Sezai de dahil edilir. Araştırma esnasında yabancı kökenli üç vatandaş ve Alman polisi öldürülür. Kundaklamada Tayfun Sezai’nin eşi ve çocukları yanarak ölür. Yaşananların ardından psikiyatriye düşen Tayfun Sezai Alman Hukuk devletine olan inancını kaybeder ve kendi adaletini kendi yöntemleri ile aramaya başlar.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER