ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 17:44

O yazar Taraf'a geri döndü

O yazar Tarafa geri döndü

Taraf gazetesinin zirvesindeki isimler istifa edince, gazetenin kapanacağı iddia edilmişti. Ancak gazetenin önemli bir ismi geri döndü.


Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ve Yardımcısı Yasemin Çongar’ın istifasıyla sarsılan Taraf Gazetesi’nde Altan’ın yerine geçici olarak Markar Esayan’ın getirilmesinin ardından ilginç bir gelişme daha yaşandı.

YILDIRAY OĞUR GERİ DÖNDÜ

Medyaradar'da yer alan habere göre; Özel nedenlerle köşe yazarlığı dışındaki bütün görevlerinden ayrıldıktan sonra köşesi üzerinden Ahmet Altan’la polemiğe giren eski Yayın Koordinatörü Yıldıray Oğur, gazetedeki depremin ardından yazılarına verdiği bir aylık arayı yarıda kesti. Oğur yazılarına yarından itibaren yeniden başlıyor.

Altan ve Çongar’ın ayrılmasını ardından gazetenin Genel Yayın Yönetmenliğine getirileceği iddialarını esprili üslubuyla sosyal medya aracılığıyla yalanlayan Oğur, iznini yarıda keseceğini de önceki gün Twitter’dan duyurdu.

Twitter hesabından “Ben de izne ara verip salıdan itibaren Taraf'ta yazmayı sürdüreceğim. Kapanacak diye kutlamaların başladığı Taraf'a bu kadarını borçluyuz... ” diyen Oğur’un yarınki gazetede yazısı yayınlanacak. 

İznini yarıda bırakıp gazeteye dönen Oğur, istifa krizinin ardından yazdığı ilk yazısında Altan ve Çongar’ın gazeteden ayrılmasının üzerine kamuoyunda oluşan “Taraf kapanacak” yorumlarına yanıt verecek.

“Taraf Ergenekon Davası için özel olarak kuruldu. Şimdi görevini tamamladı, kapanıyor” iddialarına cevap verecek olan Oğur’un yazısının başlığı da ilginç: “Misyon Tamamlanmadı

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER