ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 23:03

Nişanyan: "Alkol değil, İslam yasaklansın!"

Nişanyan: "Alkol değil, İslam yasaklansın!"

İslam'a ve Hz. Muhammed'e yönelik hakaretlerini sürdüren Nişanyan, bu kez de "Alkol değil İslam yasaklanmalı" dedi.


Hz. Muhammed’e hakaret ettiği iddiasıyla 13.5 ay hapis cezasına çarptırılan Yazar Sevan Nişanyan, IMC TV’de yayınlanan 'Mercek Altı' programında gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

Ensonhaber ve Medyatava'da yer alan habere göre; Mustafa Kuleli’nin sorularını yanıtlayan Nişanyan, yeni alkollü içki düzenlemesiyle ilgili soruya alkolün de İslâm’ın da zihni uyuşturduğunu, dolayısıyla İslâm propagandasının da yasaklanması gerektiğini söyledi.

“Ben Muhammed’in peygamber olduğuna inanmıyorum. Muhammed ya yalan söylemiş ya hayal görmüş” diyen Sevan Nişanyan, sözlerine Müslümanların ne tepki göstereceğini umursamadığını belirtti.

CEVABI AGOS ZATEN VERMİŞTİ

Nişanyan'ın İslam'a ve Hz. Muhammed'e yönelik hakaretlerini ifade özgürlüğü çerçevesinde sunması, akıllara mensubu olduğu Ermeni cemaatinin İstanbul'daki yayın organı AGOS'un attığı "İfade özgürlüğü bahane, İslam düşmanlığı şahane" manşetini getirdi. AGOS söz konusu haberinde, İslam'ı ve peygamberi aşağılayan bir filmin gösteriminin Avrupa'da 'ifade özgürlüğü' kapsamı altında vizyondan kaldırılmamasını eleştirerek, "İfade özgürlüğü bahane, İslam düşmanlığı şahane" manşetini atmıştı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER