ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2014 Pazartesi 12:47

Muhalefetin kimi aday göstereceğine bir öneri daha!

Muhalefetin kimi aday göstereceğine bir öneri daha!

Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, muhalefet kanadına Erdoğan'ın karşısına Halit Ergenç'i önerdi.


Türkiye ağustos ayında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerine kilitlenirken kimlerin aday olacağı tartışmaları da devam ediyor.

Muhalafet kanadında farklı isimler üzerinde dururlurken, Ak Parti'de Başbakan Erdoğan'ın adaylığına kesin gözle bakılıyor. Mhp lideri Bahçeli'nin 'çatı aday' önerisine yeşil ışık yakan CHP'de ise adaylık için şuana kadar adım atan tek isim Tunceli Milletvekili Kamer Genç.

AYDINTAŞBAŞ: HALİT ERGENÇ'İ ADAY GÖSTERELİM

Muhalefet kanadında kimin aday gösterileceği belirsizliğini korurken, köşe yazarları da önerilerde bulunmaya devam ediyor. Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı'nın ardından Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş da muhalafete aday önerisinde bulundu.

Konuyla ilgili bir yazı kalema alan Aydıntaşbaş "Eh, madem aday bulamıyoruz, Muhteşem Yüzyıl’da Kanuni’yi oynayan Halit Ergenç’i aday gösterelim. Laikler zaten hasta Halit Ergenç-Bergüzer Korel çiftine. Geziciler derseniz, onlar da Halit Abi’lerinin gaz maskeli fotoğrafını unutmadılar. Uzun lafın kısası, yoksa daha iyi bir adayınız, Kanuni’ye bas-geç yapalım" ifadelerine yer verdi.

Fatih Altaylı "Muhalefet için Reisicumhur adayları" başlıklı yazısında muhalefet kanadına Meral Akşener, Haşim Kılıç, İlber Ortaylı ve Abdullah Gül isimlerinden birini aday göstermeleri tavsiyesinde bulunmuştu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER