ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 11:16

Kaymakam'dan dizilere tepki

Kaymakamdan dizilere tepki


Mersin’in Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, bazı televizyon dizilerinde verilmek istenen karakterlerin gençlere kötü örnek olduğunu söyledi.

Kendisini ziyaret eden gençle sohbet eden Güldibi, bazı televizyon dizilerini eleştiren Güldibi, televizyonlarda yayınlanan bazı tarihi dizilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Orhan Şefik Güldibi, 'Televizyonda izlenen bazı dizi karakterlerini gençlerimiz maalesef kendilerine örnek seçiyorlar. Bunun yanı sıra bazı tarihi dizilerdeki olayların tarihimizle uzaktan yakından ilgisi bulunmaktadır. Osmanlı ve Selçuklu tarihi kahramanlıklar ile doludur. Yaratılan karakterin gençlerimize iyi örnek olabilecek düzeyde olmaları gerektiğini düşünüyorum. Özellikle anne ve babalara burada büyük görev düşmektedir." dedi.

Güldibi, tarihimizde örnek alınabilecek onlarca insanın bulunduğuna dikkat çekerek, "Gençlerimiz kırathanelerde, kafelerde vakitlerini geçirmek yerine kitap okumaya yönelmelerini daha önemli buluyorum. Ülkemize bilgili ve yararlı birey olunması için doğru yerlere kanalize olunmalıdır. Elbette televizyonda yayınlanan dizileri kesinlikle izlemesinler demiyoruz. Ama tercih hakkı mutlaka kullanılmalıdır." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER