ÖNE ÇIKANLAR :
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 23:03

Fatma Şahin, Esra Erol’un konuğu oldu

Fatma Şahin, Esra Erolun konuğu oldu

“Esra Erol’la” programına bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuk oldu.


“Esra Erol’la” programına bugün Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin konuk oldu.

Her zaman kadınların yanında olan, aile içi şiddetin önlenmesi, kız çocuklarının okula gönderilmesi, töre ve namus cinayetlerinin engellenmesi, ailenin korunması gibi birçok önemli adımın altında imzası olan eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, canlı yayında Esra Erol’la programına katıldı. Bakan olduğu dönemde birçok özel proje ile gündeme gelen Fatma Şahin, yerel yönetimde de aynı şekilde kadın hak ve özgürlüklerinin öncüsü olmaya devam ediyor.

İlk olarak tüp bebek konusunun işlendiği Esra Erol’la programında diğer dakikalarda ise küçük yaşta evlendirilen çocukların korunmasında ve bu çocukların okula gönderilmesi hakkında önemli açıklamalarda bulunuldu. Kadın hak ve özgürlüklerinin tanıtımında kadın programlarının önemini vurgulayan sunucu Esra Erol, aslında yapmış olduğu evlendirme programının Türkiye için, kadınlar ve çocuklar için ne kadar önemli olduğunu izleyicilere anlattı

2 BİN 500 AİLEDEN 900 AİLEYE TÜP BEBEK

Güneydoğu’nun en önemli şehrinin Gaziantep olduğunu belirten Fatma Şahin ise bakanlık döneminde projeyi başlattığını, 2 bin 500 ailenin 900’üne tüp bebek için gerekli yardımın yapıldığını söyledi. Bu tür olayların tüm belediyelerde ve Türkiye’de daha sık ele alınması gerektiğini belirten Şahin, ihtiyacı olan herkese yardım eli uzatılacağını söyledi.


 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER