ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2014 Çarşamba 00:24

Fatih Altaylı'dan ateiste şaşırtan soru!

Fatih Altaylıdan ateiste şaşırtan soru!

Ateizm Derneği Başkanı'na Fatih Altaylı öyle bir soru sordu ki cevap verebilmek için es aldı ve güldü...


Yeni kurulan Ateizm Derneği'nin tanıtımının yapıldığı Teke Tek programında Altaylı'dan ateistlere ilginç bir soru geldi. Tolga İnci öksürük krizine girdi. Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına iki ateist konuk oldu.

Kurulan Ateizm Derneği'ni temsilen Kurucu Başkan Tolga İnci ve Kurucu Üye Selin Özkohen'in katıldığı programda derneğin tanıtımı yapıldı.

ALTAYLI NE DEMEK İSTEDİ?

Fatih Altaylı'nın, programın başında "muhafazakarlaşan ve herkesin inançlarını yarıştırdığı Türkiye'de uzun zaman sonra farklı bir ses çıktı" şeklindeki cümlesi sosyal medyada yadırgandı.

HANİ YAŞAM TARZINA MÜDAHALE VARDI?

Öte yandan, sosyal medyada programla ilgili "hani muhafazakarlaşıyorduk, yaşam tarzına müdahale ediliyordu, bizzat devletten izin alınarak ateizm derneği kurulmuş" şeklinde yorumlar yapıldı.

ALTAYLI'DAN ATEİSTE İLGİNÇ SORU: YUSUFUN DA ETKİSİYLE...

Ancak programın en ilginç anlarından biri Altaylı'nın iki ateist isme sorduğu soru anında yaşandı.

Altaylı, "kimi insanlar var ki, dini ritüelleri hayat boyu yerine getirmeyip, ömrünün sonunda 'ya acaba öbür tarafta da bir şey varsa, orada da bir problem çıkmasın' diyerek ömrünün sonunda biraz yusufun da etkisiyle inancı artıyor. Bu korkunun sizlerde tezahür etmeyeceğini söyleyebilir misiniz ileri dönemlerde. Veya edenler olabilir mi? Derneğinizden istifa edenler olabilir mi ileriki yıllarda" dedi.

SELİN ÖZKOHEN: YİNE DE BÜYÜK KONUŞMAMAK LAZIM

Bu sorunun ardından iki ateist de önce kahkaha attılar, ardından Tolga İnci öksürük krizine tutuldu. Stargazetesinin haberine göre, soruyu Selin Özkohen cevapladı:

Şöyle açıklayabilirim. Birçok kişi zaten hayatı boyunca kesin bir cevaba varamadan hayatına geçiriyor.

Ben öyle olan bir ateist görmedim ama ateistlerde bu durum görülebilir. İmkansız değildir, zaten büyük konuşmamak lazım. Herkesin fikri değişebilir ama bende olacağını düşünmüyorum açıkçası.  

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER