ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Mart 2013 Çarşamba 08:33

En çok ne zaman tweet atıyoruz?

En çok ne zaman tweet atıyoruz?

Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının spor müsabakaları hariç TV başında günde attığı tweet sayısına inanamayacaksınız!


Teknoloji blogu Webrazzi'nin düzenlediği Webrazzi Dijital’13 Konferansı ile Türkiye’deki Twitter kullanıcıları hakkında önemli bilgiler paylaşıldı.

Konferansa katılan sosyal medya takip ve ölçümleme hizmeti sunan Monitera’nın Kurucu Ortağı Metin Kahraman, Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının spor müsabakaları hariç TV başında günde 2.5 milyon tweet attığını açıkladı.

Monitera’nın 11-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirdiği “Sosyal medyada TV reytingleri” araştırması sonuçlarına göre Türkiye’deki Twitter kullanıcıları en fazla Survivor izlerken tweet atıyor.

Söz konusu dönemde Türkiye’deki Twitter kullanıcıları Survivor yarışmasının ilk bölümünü izlerken 57 bin 203 tweet attı. Survivor’ı 53 bin 406 tweet ile Yetenek Sizsiniz takip ederken Leyla ile Mecnun 35 bin 430 tweet ile üçüncü oldu.

Türkiye’deki Twitter kullanıcılarının en fazla tweet attığı anlardan biri Muhteşem Yüzyıl’da Pargalı’nın öldürülme sahnesinde gerçekleşti. Paylaşılan rakamlara göre Pargalı’nın öldürülme sahnesi esnasında 4 dakikada 2 bin 600 tweet atıldı.

Tekil kullanıcı bazında ortak izleyicileri ölçen Monitera, İşler Güçler ve Leyla ile Mecnun izleyicilerinin 57 bin 813 tweet attığını açıkladı. En fazla ortak izleyicisi bulunan diğer diziler ise 55 bin 452 tekil Twitter kullanıcısıyla Behzat Ç. Ve Leyla ile Mecnun oldu.

Webrazzi Dijital’13 Konferansı’nda Türkiye’deki güncel Twitter kullanıcı sayısı açıklanan bilgiler arasındaydı. Monitera’nın verilerine göre Türkiye’de 9.6 milyon Türkçe içerik üreten Twitter kullanıcısı bulunuyor. Türkiye’de günde 8 milyon tweet atılırken, kullanıcıların yüzde 61’i mobil cihazlarıyla Twitter’a bağlanıyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER