ÖNE ÇIKANLAR :
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2014 Pazartesi 18:29

'Bu Tarz Benim' yargı yolu göründü!

Bu Tarz Benim yargı yolu göründü!

Show TV'den 'Bu Tarz Benim' skandalına zehir zemberek açıklama geldi.


 'Bu Tarz Benim'in finalinde yaşananlar izleyicilerin büyük tepkisini çekmişti. Show TV'den bugün bir açıklama geldi. Kanalın çok ağır şekilde suçladığı yapımcılar da yanıt verdi.

Show TV'de ekrana gelen ve jüri kadrosunda Nur Yerlitaş, Ivana Sert, Uğurkan Erez ve Kemal Doğulu'nun bulunduğu 'Bu Tarz Benim' yarışması, Cumartesi gecesi yayınlanan final bölümüyle tepkileri üzerine çekti. Yarışmanın bir hafta boyunca canlı yayınlanacağı duyurulmuş, ancak final bölümü 4 saat boyunca banttan yayınlanmıştı. Show TV, tepkiye neden olan yayının ardından bir açıklama yaptı. Yapımcılar Haluk Şirin ve Caner Erdem'i suçlayan kanal, izleyicinin de kendilerinin de mağdur edildiğini ve yayınla ilgili yargıya başvurulacağını belirtti.

İşte, Show TV'den yapılan o açıklama:

HUKUKİ DEĞİL, AHLAKİ DEĞİL, ETİK DEĞİL

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı, Show Tv'de yayınlanmakta olan Bu Tarz Benim adlı programın final bölümünde yaşananlar, Türk televizyonculuk tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir rezalete yol açarken, hem izleyicimizi, hem kanalımızı mağdur etmiştir. Show TV, yaşanan bu rezaletin sorumlusu olan yapımcı firma ve yetkilileri hakkında, hukuki süreç başlatmıştır. Yaşanan mağduriyeti dile getirmek ve olayların iç yüzünü aktarmak, kanal olarak, izleyicilerimize karşı sorumluluğumuzdur.

Show TV ve İzleyicileri, En Büyük Mağdur

Yapımcılar Haluk Şirin ve Caner Erdem'e ekranını açıp, Bu Tarz Benim adlı projeyi hayata geçiren Show TV ve değerli izleyicileri, mağdur edilmiştir. Programın yeni sezon hazırlık bölümlerinin yayını bile devam ederken, yapımcı, sözleşmeyi, finale günler kala, hukuka aykırı bir şekilde feshetmiştir. Show TV, maruz kaldığı bu hukuksuzluk karşısında dahi, izleyicisini mağdur etmeme adına, programın finalini canlı olarak yayınlama imkanını yapımcıya tanımıştır. Buna rağmen yapımcı, kanalı sabote etmeye yönelik davranışı ile izleyiciyi hiç çekinmeden mağdur etme yoluna gitmiştir. Haftalarca programı heyecanla, sadakatle takip eden ve finali izleme hakkı olan izleyici, yapımcı firma tarafından, bu haktan mahrum bırakılmıştır. Finalin canlı olarak ekrana gelmesi konusunda uzlaşıldığından, Show TV, tüm hafta boyunca hem ekranından, hem de sosyal medya dahil tüm iletişim kanallarından, izleyicisine bu bilgiyi duyurmuştur. Ancak son anda, programın yönetmeni aranarak, planlanan yayın akışı değiştirilmiştir. Böylelikle, ortaya, hem Show TV'yi, hem de izleyiciyi mağdur eden bir yayıncılık rezaleti çıkmıştır. Ayrıca, programın jüri üyeleri Nur Yerlitaş, Ivana Sert, Kemal Doğulu ve Uğurkan Erez de, kendilerini severek takip eden izleyicilerine karşı hiçbir sorumluluk hissetmeyerek, finalin canlı yayınlanan bölümüne katılmamış, yapımcının bu kabul edilemez tavrına destek vermiştir.

Bu Tarz Benim'i kazanan belli oldu, twitter'da final tepkisi

Show TV hukuksal olarak bu konunun sonuna kadar takipçisi olacaktır. Ancak; yapımcının hukuki, ahlaki ve etik olmayan bu davranışı nedeniyle, izleyicinin yaşadığı mağduriyet, ne yazık ki asla giderilemeyecektir. Show TV olarak inanıyoruz ki, televizyonculuk her şeyden önce izleyiciye karşı sorumlu olmaktır. Yaşanan bu mağduriyet, sadece Show TV'ye değil, sektöre vurulmuş bir darbedir. Ve unutulmamalıdır ki bu yaşananlar, bu sorumsuzluktaki yapımcılarla iş yapan her kanalın ve izleyicisinin başına gelebilir.

Saygılarımızla,

Show TV

YAPIMCIDAN SHOW TV'YE CEVAP

Show TV'de yayınlanan 'Bu Tarz Benim' yarışmasının final bölümü canlı yayınlanacağı duyrulduğu halde banttan yayınlanmış ve bu durum oldukça tepki çekmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Show TV, durumdan yapımcılar Haluk Şirin ile Caner Erdem'i sorumlu tutmuş, izleyicinin de kendilerinin de mağdur edildiğini ve yayınla ilgili yargıya başvurulacağını belirtti. Kanalın bu açıklamasının ardından Bu Tarz Benim'in yapımcı firması İç Yapımlar da bir duyuru yayınlayarak; konuyla ilgili açıklamayı yarın yapacaklarını duyurdu. İç Yapımlardan yapılan açıklama şu şekilde: Show TV'nin hakkımızda yaptığı haksız karalama kampanyasını Türk Medyası adına üzüntüyle izlemekteyiz. Konu hakkındaki gerçekleri ve görüşlerimizi yarın kamuoyu ile detaylı bir biçimde paylaşacağız.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER