ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ağustos 2014 Perşembe 13:37

Başörtüsüz Spikere Tepki Yağdı

Başörtüsüz Spikere Tepki Yağdı

Suudi Arabistan’ın devlet kanalı Al Ekhbariya’de kadın sunucunun başörtüsüz program sunması, ülkede büyük tepkilere yol açtı.


Suudi Arabistan’ın devlet kanalı Al Ekhbariya’de kadın sunucunun başörtüsüz program sunması, ülkede büyük tepkilere yol açtı.Başı açık şekilde program sunmanın yasak olduğu Suudi Arabistan’da başörtüsünü çıkararak yayına çıkan spikere ve televizyon kanalına eleştiri yağıyor.

Tepkiler üzerine bir açıklama yapan Kanal sözcüsü Salih Al Mughailif,, programın Suudi Arabistan’da değil, Londra’da yapıldığını ama böyle bir durumu hoş karşılamayacaklarını ifade etti. 

Bu konuda bir özgürleşmenin söz konusu olmadığını kaydeden Sözcü, normal şartlarda birçok başı açık kadının programlara çıkabildiğini de ekledi.

Öte yandan sosyal medyada yöneltilen tepkilerin yanı sıra sunucuya destek veren Suudiler de oldu. Birçok kişi bu durumu özgürlüklerin gelişmesi yönünde atılan bir adım olarak tanımlarken bir kesim kullanıcılar da bu durumu normal karşıladıklarını ifade etti. Al Ekhbariya kanalı daha önce de 2004 yılında ilk kez bir programda kadın sunucuya yer vererek o dönemde büyük tartışmalar yaşanmasına neden olmuştu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER