ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2013 Pazar 09:36

Atatürk'ü paspas yapan Sözcü muhabiri mi?

Atatürkü paspas yapan Sözcü muhabiri mi?

Marmaris'te Atatürk portreli küçük bir duvar halısının kapı önünde paspas olarak kullanıldığı haberi kurmaca çıktı.


Geçen hafta Muğla'nın Marmaris ilçesinde Atatürk posterli duvar halısının paspas yapıldığı iddia edilmişti. Yapılan bu işin bir kurgu olduğu oraya gelen Sözcü muhabirinin kendi koyup haber yaptığı ortaya çıktı.

ÖYLE BİR HALI HİÇ OLMADI

Söz konusu olayın yaşandığı apartmanda oturan Hatice Yiğit, komşularının böyle bir şeyi yapabileceğini düşünmediğini belirterek, "Biz öyle bir halı hiç görmedik. Olayı, çekime gelen habercilerden öğrendik." dedi.

Marmaris Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ali Apak ise durumu öğrendikten sonra o eve gittiklerini, paspasın kaldırılmış olduğunu, evde kızıyla yaşayan bir kadının oturduğunu öğrendiklerini söyledi.

Zaman gazetesi'nden Alpaslan Engür'ün haberine göre; Apak da paspasın aile tarafından bilerek oraya konulduğunu düşünmediğini vurgulayarak, "Sabahtan akşama kadar ailesinin geçimi için çalışan bir kadın ve 13 yaşında bir kız çocuğu yaşıyor bu evde. Annesi işte olduğundan dolayı kızıyla görüştük. Bize çok üzgün olduğunu, gözyaşlarıyla dile getirdi." şeklinde konuştu.

SÖZCÜ ''SONUNDA BUNU DA GÖRDÜK'' DİYE VERDİ

Aile ise konuya ilişkin açıklama yapmak istedi. Söz konusu haber cuma günü Sözcü'de birinci sayfadan verilmişti. 'Sonunda bunu da gördük' başlığını taşıyan haberde, "Bu vefasızlık, bu vicdansızlık bugüne kadar ilk kez görüldü. Atatürk'ü paspas yapan zihniyet uyarılar üzerine geri adım attı, paspası kaldırdı." ifadeleri kullanılmıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER