ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
MEDYATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ekim 2014 Pazar 10:10

Altın Portakal'a damga vuran küfür

Altın Portakala damga vuran küfür

Altın Portakal'da "Ulusal Uzun Metraj Film Yönetmeni" ödülünü vermek için sahneye gelen Ertem Göreç, sahnede yaptığı çıkış ile geceye damga vurdu.


Antalya'da 51.'si düzenlenen Altın Portaklal Film Festivali'nde bu gece ödüller sahibini bulurken programı izleyen seyirciler ve ekran başıda takip eden izleyicileri şoke eden bir olay yaşandı.

"Ulusal Uzun Metraj Film Yönetmeni" ödülünü vermek için sahneye gelen yönetmen Ertem Göreç, "Filmleri beraber izledik. Küfür edebiyatı hakim. O zaman bizde küfürle karşılık verelim. Türk sinemasını rahat bırakın yoksa ananızı nokta nokta ederim." dedi.

"FİLMLERDE KÜFÜR EDEBİYATI HAKİM"

Yönetmen Göreç, "Filmleri beraber izledik. Küfür edebiyatı hakim. O zaman bizde küfürle karşılık verelim. Bende lafımı öyle bağlıyayım bari. Bana Türk Sineması'na tecavüz etmeyin demek düşüyor. Onu rahat bırakın. Ve bende bu festivalin küfür edebiyatıyla olayı bağlıyım bari." ifadelerini kullandı.

Göreçç sonra, "Türk sinemasını rahat bırakın yoksa festivalın havasına uyarak ananızı nokta nokta ederim. Evet bu söylediklerim festivalın formatına çok uygun." diye konuştu. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER