ÖNE ÇIKANLAR :
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 15:42

Yenge istedi, Sneijder kırmadı

Yenge istedi, Sneijder kırmadı

Futbol hayatını Galatasaray’da noktalamak isteyen Wesley Sneijder’ın sözleşme şartlarının dahi hazır halde olduğu belirlendi.


Futbol hayatını Galatasaray’da noktalamak isteyen Wesley Sneijder’ın sözleşme şartlarının dahi hazır halde olduğu ortaya çıktı.

Kontrat şartları dahi hazır

Mayıs 2016’da bitecek olan kontratını uzatmak istediğini ilan eden Wesley Sneijder ve menajeri Guido Albers’in Eylül ayının ilk haftasında Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal ile masaya oturup her şartta anlaştığı bilgisine ulaşıldı.

100 bin euroluk zammı kabul etti

Ünal Aysal ile görüşen Sneijder, Galatasaray Kulübü ile nikah tazelemek için 100 bin euroluk zamma ‘evet’ dedi.

G.Saray’dan 3.2 milyon Euro garanti para kazanan Sneijder, sarı kırmızılı kulüpte kalmak istediğini kendisine önerilen düşük zamma ‘evet’ diyerek de gösterdi.

Sneijder’ın menajeri başkan Ünal Aysal ile 100 bin euroluk zam yani 3.3 milyon Euro garanti para karşılığında anlaştı.

Başarı şartını da kabul etti

Aynı zamanda kontratta başarı odaklı bir madde konuldu. Buna göre futbol hayatını G.Saray’da noktalamak isteyen Sneijder’ın sözleşmesi 2018 Mayıs ayına kadar uzatılacak olurken ‘Her sezon 30 maçta oynaması halinde kontratı otomatikman uzar’ maddesi ilave edildi. Hollandalı ve menajeri bu şartı da kabul ederken, Sneijder’ın talihsizliği Başkan Ünal Aysal’ın aldığı kongre kararı oldu.

Erken seçim canını sıktı

Ünal Aysal’ın Sneijder zirvesinden 1 hafta sonra Divan Kurulu toplantısında yükselen tepkiler üzerine ‘Seçim-Kongre’ kararı alması Hollandalı yıldızın kontratını ateşe attı.

Ünal Aysal, 1 ay sonra görevini devredeceği için Sneijder’ın yeni sözleşme konusuna gelecek olan yönetimin karar vermesini doğru buldu. Bu konu Sneijder’a da iletilirken, Hollandalı yıldızın bu şartları geçerli olarak nikah tazelemeyi halen kabul ettiği belirtildi.

Yolanthe kararında çok etkili

Yenge, Sneijder’ın Türkiye’de olmasını istiyor... Her fırsatta Türkiye’de çok mutlu olduğunu kaydeden Sneijder, Galatasaray ile yeni sözleşme imzalamak için astronomik şartlar talep etmedi.

Bunun altında ise Sneijder’ın İstanbul’da mutlu olması ve eşi Yolanthe Cabau’nun da Türkiye’de yaşama isteği, aynı zamanda uzun vadeli sinema-dizi projesi ile reklam anlaşmalarına imza atmış olması…

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER