ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2014 Cuma 15:16

Ünlü oyuncu İngiltere vatandaşı oldu

Ünlü oyuncu İngiltere vatandaşı oldu

Gezi olaylarında hükümet aleyhine yaptığı açıklamalarıyla gündemin ana konusu olan Mehmet Ali Alabora İngiltere'ye yerleşti.


Meltem Cumbul ile beraber oynadığı Yılan Hikayesi dizisinde canlandırdığı Memoli karakteriyle milyonların kalbinde taht kuran Memet Ali Alabora, Gezi Parkı olaylarında Hükümet aleyhine açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Alabora, olayların ardından eşi Pınar Öğün ile beraber İngiltere'ye yerleşmişti. Başkanı olduğu oyuncular sendikasının geçen ay yapılan seçimlerine katılmayan oyuncunun babası Mustafa Alabora, oğlunun uzun süre Türkiye'ye gelmeyi düşünmediğini açıklamıştı. Memet Ali Alabora'nın İngiltere'de siyasi sığınma istediği ve bu isteğinin kabul edildiği ardından da İngiliz vatandaşlığına kabul edildiği öğrenildi.

'1.5 SENEDİR İŞSİZİM'

Mynet'in haberine göre, Memet Ali Alabora'ya karşı linç kampanyası yürütüldüğünü ifade eden annesi Betül Arim, "Ben de 1.5 senedir işsizim. Ne tiyatro, ne de dizilerde iş vermiyorlar. Memet Ali uzun süre orada kalacak. Tehdit ediliyor. Onunla ugraşan ve tehdit edenler var. Burada olması tehlikeli. Ama bugünlerde gelip geçecek. Biz ona inanıyoruz. Allah yukarıda herşeyi görüyor. Biz hayatımıza devam etmek zorundayız" dedi.  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER