ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 00:11

Türk halkından özür diledi!

Türk halkından özür diledi!

Survivor'ın en hırçın ismi Duygu Çetinkaya Kenan Erçetingöz ile 'Yüz Yüze' programına konuk oldu.


İlk olarak Engin Akyürek ve Beren Saat'in yıldızının parladığı yarışmadan çıkan ve ardından rol aldığı dizilerle oyunculuk gücünü ispatlayan Duygu Çetinkaya samimi açıklamalarda bulundu.

BİR DAHA HİÇBİR SEVDİĞİMLE BİR ARADA OLAMAYAYIM

Duygu, 'Survivor adasında rol yaptın mı?' sorusuna 'Eğer oynadıysan gerçekten bir daha hiçbir sevdiğimle bir arada olamayayım. Bunu çok samimi bir şekilde söylüyorum. Olay olduğundan farklıysa ben onun üzerine katsıysam zaten bu bir süre sonra çıkardı. Niye ben haklı oldum peki. Benim mesleğim oyunculuk ya Bozok'un beni vurabileceği tek alan oydu' diye yanıt verdi.

NİYE PRENSESİ OYNAMADIM O ZAMAN

Duygu Çetinkaya sözlerine şöyle devam etti: '10 senedir oyunculuk yapan bir insanım, televizyonu da iyi biliyorum; prensesi niye oynamadım orada. Hem yarışlarda iyi olup hem prensesi niye oynamadım o zaman. Bana oynadı diyenlere şöyle bir bakalım. Kavgalarıma bakalım... Ben hep Bozok'la kavga etmişim. Benim oynadığımı düşünüyorsun neden o zaman benimle ikili diyolağa giriyorsun o zaman.'

SURVİVİOR'DAN PARA ALMADIM

Survivior'da para aldın mı sorusuna ise 'Ben Survivior'da para almadım. Gönüllü takımında gönüllü olarak gittiğim için Survivior'da para almadım. Gönüllü takımında olam hiç kimse para almadı. Gönüllüler Ünlüler demek takımların ismi. Gönüllü demek sen daha az ünlüsün demek değil. Gönüllü demek gönüllü olarak adaya gitmek isteyen insanların oluşturduğu bir takım' dedi.

SURVİVİOR'A MACERA YAŞAMAYA GİTTİM

'Para almadıysan sen neden gittin. Sadece macera yaşamak için gittim diyecek bir kız değilsin!' sorusuna ise Çetinkaya şöyle yanıt verdi: 'Çünkü Survivor olmak istiyordum. O deneyimi yaşamak istiyordum. Survivor'a gayet de macera yaşamaya için gittim. Bu yaşa bir daha hiçbir zaman giremeyeceğim. Hayatımın kararlarını ben alıyorum. Demek ki ben ailemi ve maddi durumumu iyi ayarlamışım ki ona göre Survivior'a gitmek istemişim. Survivior yarışması hayatımda bir daha asla ve asla deneyim edemeyeceğim bir şey. Çünkü bir daha 8 tane hiç tanımadığım insanla beni bir adaya koyamayacaklar, bir daha hiç o kdar aç kalmayacağım ve bir daha hiç o kadar ağresif olmayacağım. Acun Beyin eteğine yapıştım nolur beni götürün diye. Trafik kazasında kaybettiğim yakın arkadaşımla hep konuşurduk Survivor'a gitsen mi diye. Elimin altında olan bir şansı değerlendirdim. Ulvi vatani bir görev gibiydi benim için. Ona verdiğim bir sözü tutmuş oldum.'

NORMAL SES TONUYLA KONUŞTUĞUMDA ANLAMADIĞI İÇİN BAĞIRIYORDUM

Ağresifliğinin altında geçmişte yaşadığın acılar mı yatıyor? Bir deprem olayı, sonra arkadaşının öldüğü trafik kazası var. Onu ellerinle yıkıyorsun. Ardından sevgilinden ayrılıyorsun, annenle baban ayrılıyor... sorusu üzerine Duygu Çatinkaya 'Ben aslında kavgacı bir insan değilim. Adaletsizlikten dolayı sesini çıkarmak... Karşındaki insanla normal ses tonuyla konuştuğunda anlamadığı için! Bağırmak zorunda kalıyorsun! Tahrik, tahrik, tahrik!

HAYAT BU KADAR MIYMIŞ DİYE DÜŞÜNDÜM

Tabii ki de travmalarım çıktı. Adada yalnız kaldığımda en çok hayat bu kadar mıymış diye düşündüm. Yemeğin olmadığında, dostun olmadığında hiçsin. Ne kadar güzel şeylere sahip olduğumu anladım aynı zaman da ne kadar acılar barındırdığımla da yüzleştim.

ZEKAM GERİLEMEYE BAŞLADI

Tek kaldığında ve insan bir de olumsuz etkilendiğinde şuur gidiyor. Benim zekam hakkatten gerilemeye başladı. Kitap okumuyorum,yeni görsel bir şey yok. Oyunlarda Ümit ile çarpışmamın sebebi de oynamıyorlar... Adada zaten yalnızım, tek keyfim, kendimi açabileceğim tek yer oyun sahası bir de arkadaşlarım oynamayınca iyice geriliyordum.

ERKEĞİN KADININ ÜSTÜNDE KURDUĞU BASKIYA MARUZ KALMAMAYI TERCİH ETTİM

Bir de bir erkeğin kadının üstünde kurduğu baskıdan da yorulmuştum ben. Erkek konuştuğunda haklıdır. Erkek elini kaldırdığında kadın susup pısmak zorunda, kadın hakkını savunamaz. Kadın konuştuğu zaman akıllı olduğunda hep ezilen, hep çirkef olarak gösterilen bir varlık. Ben bunların hepsine maruz kalmamayı tercih ettim.

TÜRK HALKINDAN ÖZÜR DİLERİM

Travmalara gelince...Ben öfkemi de çok yoğun yaşıyorum, sevgimi de... Benim sert bir tavrım var. Çünkü çok yara aldım, çok canım yandı. Adada acılarımın çok aşırı dibinde yüzleştim. Belki biraz etkilemiş olabilir. Af diliyorum çünkü ben bir insanım. Bir çok kişi izliyordu, çocuklar izliyordu. Eğer örnek teşkil edememiş, Türk toplumuna yanlış örnek olacak bir insan olduysam herkesten özür dilerim. Şunu söylemek isterim ki ben doğru olanı yaptım, kimseye haksızlık yapmadım, kimseyi korkupta sms'e yazmamazlı yapmadım. Bozak'u bana onca hakaret etmiş olmasına rağman sakatlandığı için ve takımı gerçekten düşündüğüm için güçlü bir rakipti takıma da faydalıydı o yüzden yazmadım. Ama baktım ki iş çığrından çıktı o zmaan da dedim ki artık gitmesi lazım. Onu göndermeyi çok istedim, çünkü biliyordum ki o gidince çok rahatlayacağım. O var diye kimse benimle konuşamıyordu. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER