ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 13:27

Tatlıses'ten bir İmralı Twet'i daha

Tatlısesten bir İmralı Tweti daha

Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses, Twitter’da barış mesajı vermeye devam ediyor...


YAZETE.COM

İbrahim Tatlıses, Kürt sorununun çözümü için yürütülen İmralı müzakereleri ile ilgili yorumlarını sosyal medya üzerinden açıklamaya devam ediyor... 

Dün Erbil'den bir çocuğun söylediği şarkıyla gözyaşlarını tutamayan İbrahim Tatlıses bu kez twitter üzerinden barış çağrısı yaptı.

Kürt kökenli sanatçı İmralı sürecine ilişkin Twitter’dan şu mesajı verdi:  "Kim ne kadar TÜRK'se bende o kadar TÜRKÜM. Kim ne kadar Kürt'se ben de o kadar Kürdüm." 

İbrahim Tatlıses daha önce de Twitter üzerinden barış çağrısında böyle duyurmuştu:

 “Silah bırakma meselesi ne bir şahsın, ne de bir partinin meselesidir. Bu mesele ağlayan anaların, babaların, bacıların, Türkiye’nin meselesidir. Ben de insan sevdalısı bir sanatçı olarak, istek ve arzum şudur ki, özlediğim barış yolunun önüne hendek değil, köprü kurulmasını görmektir... Buna şahsım da dahil olmak üzere kim engel olursa olsun, tarih bunu affetmeyecektir ve dibi görülmeyen karanlık bir çukura gömecektir. 40 yıllık sanat hayatım bu acıları görmek ve yaşamakla geçti. Ne kadar ömrüm kaldı ki? Bırakın da bu gözler barışla süslenmiş ülke görsün...”

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER