ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 15:16

Sultan'ı şaşırtan dövme

Sultanı şaşırtan dövme

Türkan Şoray, 34 yıl önce film çektiği Batman'ın köyüne gitti. Hayranlarının akınına uğradı.


2. Uluslararası Film Festivali'ne katılmak için Batman'a giden Türkan Şoray, 34 yıl önce film çektiği köyü ziyaret etti.

Batman'a 2. Uluslararası Film Festivali'ne katılan Türkan Şoray, 34 yıl önce film çektiği Gercüş'ün Gönüllü köyünü ziyaret etti. Burada anılarını tazeleyen Şoray, ikram edilen ayranı içti. Hazal filminin çekimleri için Gönüllü köyünde 40-50 gün kaldığını ve o zamanki yaşamı görmek isteyenlerin bu filmi izlemeleri gerektiğini söyleyen Şoray, “Biz o filmi çevirdiğimiz zaman köyde ışık yoktu. Çok zor şartlarda çektik ama çok güzel bir film oldu. Ödül aldı ve şimdi büyük bir heyecanla uçaktan indiğim gibi o köye gittim. O köyde anıları tazeledim, film çevirdiğim evleri gezdim.” dedi.

HAYRANINDAN SULTAN'I ŞAŞIRTAN DÖVME

Köy ziyaretinin ardından Batman 2'nci Uluslararası Film Festivali'ne katılmak için kent merkezine gelen Türkan Şoray, bir AVM'de hayranlarıyla söyleşide buluştu. Türkan Şoray, burada hayatı ve filmleri ile ilgili soruları yanıtladı. Diyarbakırlı hayranının koluna yaptırdığı Türkan Şoray dövmesi karşısında duygulanan Sinemanın Sultanı daha sonra Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Gönüllü köyünde çekilen ve baş rolünde oynadığı “Hazal” filmini hayranları ile birlikte izledi.

Film sonrası imza dağıtan Şoray’a Batmanlılar çeşitli hediyeler verdi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER