ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 19:52

Show TV'nin yayın akışına dikkat!

Show TVnin yayın akışına dikkat!

Show TV 1 dizi ve güncel yapımla yayın hayatına devam edip gidiyor.


Ömer ÇAMOĞLU-YAZETE.COM

Geçtiğimiz sezon Acun Ilıcalı ve Muhteşem Yüzyıl gibi reyting makinelerini Star TV'ye kaptıran Show TV, bu sezon fena halde çuvalladı. 

Hem aylık reyting ortalamalarında Samanyolu TV ve Fox TV'nin altında kalarak 6. sıraya kadar düştü, hem de elinde kalan tek diziyle ve sınırlı sayıda yapımla medya camiasında büyük bir prestij kaybına uğradı. 

1 DİZİ, 2 GÜNCEL YAPIM VAR

Show TV tüm haftayı toplamda 1 dizi ve 2 güncel yapımla tamamlıyor. Dizi Pis Yedili, güncel yapımlar ise Saba Tümer'in programıyla, Yaparım Bilirsin isimli "Ben Bilmem Eşim Bilir" programının çakması olan yarışma programı. Haber ve spor programlarını bu kulvarda değerlendirmedik. 

Kanalın geri kalan hemen hemen bütün programları "tekrar"lardan ibaret. Zira Show TV'nin yayın akışına bakılınca günlük en az 6 tekrar program ve dizi göze çarpıyor. 

GÜNDE ORTALAMA 8 SAAT PİS YEDİLİ

Kanalın tek dizisi olan Pis Yedili, haftasonu da dahil hergün yayınlanıyor. Pazartesi 8 saat yayınlanan dizi, salı günü 7 saat, perşembe günü 8, cuma günü 7, cumartesi 5 ve pazar günü de 3 saat yayında kalıyor. 

Pis Yedili çarşamba günü galiba bir rekora imza atıyor. Seyirci, Show TV ekranlarında çarşamba günü tam 10 saat Pis Yedili izliyor. Bu ne demek biliyor musunuz? Kabaca hesaplarsak; gün 24 saat. 10 saati Pis Yedili'yle geçiyor. İki-üç saati de reklamlara falan sayarsak, günün yarısında Show TV'de Pis Yedili dizisi yayınlanıyor. 

Pis Yedili dizisi kanalda bu hafta toplam 48 saat boyunca ekranda olacak. 

22 SAAT HAYAT BİLGİSİ

Show TV, eski dizilerden Cennet Mahallesi'ni de yeniden yayınlamaya başladı. Ancak ondan daha ilginci Hayat Bilgisi dizisi. Haftaiçi günlük 4,5 saat yayınlanan dizi bu hafta toplamda 22,5 saat ekranda olacak. 

22 SAAT SABA TÜMER

Saba Tümer İle Bugün programı ise günlük ortalama 4 saat yayınlanırken, program haftada toplam 22 saat ekranda kalıyor.

YAYIN AKIŞI 

Show TV'nin rakipleri her güne ayrı bir dizi koyup kıyasıya bir yarış içerisine girmişken Show TV'nin yayın akışına bakılınca böyle bir kaygı görünmüyor. Yayın akışı listesinde sadece pazartesi gününe bakmanız yeterli. Haftanın diğer günlerinde aynı saatlerde zaten hemen hemen aynı programlar var. Akış, haftasonu biraz değişiklik gösteriyor. 

ALAY KONUSU OLDU

Daha önce, Doktorlar, Yemekteyiz ve Cennet Mahallesi tekrarlarıyla alay konusu olan Show TV, aşırı bir özgüven patlaması yaşıyor olsa gerek. Zira ne alay edenlere aldırış ediyor ne de eleştirilere kulak asıyor. Haftada 48 saat Pis Yedili yayınlanması da bunun en açık göstergesi. 

Show TV artık rekabeti bırakmış, müthiş bir serkeşlik içinde. Kanal ne yöneticilerin umrunda ne de patronun. Kendimi böyle düşünmeye zorluyorum. Aksi halde, "bu seyirciye ne versek yerler zaten" kafasında olduklarını düşünüp kendi kendime rencide olacağım. 

NOT: Bu yazı yazıldığı esnada Show TV'de halen Pis Yedili dizisi yayındaydı...

https://twitter.com/omeryazete

İŞTE SHOW TV'NİN YAYIN AKIŞINDAKİ İÇLER ACISI MANZARA...

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER