ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Çok Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Ekim 2014 Çarşamba 15:29

Şevval Sam'dan annesi Leman Sam'a destek

Şevval Sam: "Kurban ızdıraptır"

Ünlü sanatçı Leman Sam'ın "Benim için kurban kesenle IŞİD birdir" açıklamalarının ardından, kızı Şevval Sam eleştirilere yanıt verdi.


Sanatçı Leman Sam, kesilen kurbanlarla ilgili; ''Benim için kurban kesenle IŞİD birdir'' açıklamasında bulundu. Leman Sam bu sözleriyle eleştiri oklarının hedefi oldu.

Tartışmaya Leman Sam'ın kızı Şevval Sam da katıldı. Kıbrıs Konseri'nden sonra, Uçankuş TV'nin Magazin Merkezi Programı'nda konuşan Sam, annesini savundu. Şevval Sam şöyle konuştu;

''ANNEM HAYVANLARIN, İNSANLARIN ACI ÇEKMESİNİ İSTEMEZ''

''Sanatçı açık yara gibidir, dünyada her yaşanan acıya karşı duyarlıdır. Bu süreçte biz her kurban bayramında çok acı hikayelere şahit oluyoruz. Hayvanlar açısınsan özellikle. Bıçakla kovalananlar, kaçmasın diye bacağı kesilenler, tüfekle vurulanlar ve bunlar dünyada yaşam hakkına saldırı aslında. Bunlara gösterdiği hassasiyeti sert bir dille ifade etmiş ama aslında bütün mesele bu ızdırabın ibadetle alakası olmaması.

''KURBAN IZDIRAPTIR''

Onların nasıl dinle alakası yoksa bu ızdırabın da ibadetle bi alakası olmadığını düşüdüğünü çok iyi biliyorum en azından. Ben annemi çok iyi tanıyorum hayvanların acı çekmemesini, insanların acı çekmemesini isteyen Kobani'deki insanlar, açlıktan ölen cocuklar için oturup ağlayan bir insan."

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER