ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Çok Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 10:55

Altın Koza'nın perde arkasında neler oldu?

Şebnem Dönmez niye sahneyi terk etti?

Şebnem Dönmez'in sahne arkasına geçip yaklaşık 10 dakika geri gelmemesinin nedeni belli oldu.


Önceki gün sona eren 21. Adana Altın Koza Film Festivali'nin ödül töreninde sunuculardan oyuncu Şebnem Dönmez'in sahne arkasına geçip yaklaşık 10 dakika geri gelmemesinin ardında neler yaşandı? Dönmez'den önce sunuculuk kime teklif edilmişti? İşte ayrıntılar...

Radikal'de yer alan habere göre, Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye’nin önemli sinema etkinliklerinden 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nin kapanış ve ödül törenini sunma teklifi önce oyuncu Ceyda Düvenci’ye teklif edilmiş. Ceyda Düvenci’ye yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre Düvenci, tam anlaşmak üzereyken törendeki sunucu partnerinin MHP 'nin yeni yüzü olarak lanse edilen ve kısa süre önce MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olan oyuncu Mehmet Aslan olduğunu öğrenince teklifi kabul etmemiş. Bunun üzerine oyuncu Şebnem Dönmez’e teklif götürülmüş ve anlaşma sağlanmış.

Şebnem Dönmez, 20 Eylül Cumartesi gecesi yapılan ve Kral TV’den de canlı yayımlanan Altın Koza ödül törenini ‘Gazinocular Kralı’ olarak anılan eski Maksim Gazinosu’nun sahibi Fahrettin Aslan’ın oyuncu oğlu Mehmet Aslan’la birlikte sundu. Ancak Şebnem Dönmez’in bir ara gizemli bir şekilde sahne arkasına geçip yaklaşık 10 dakika boyunca geri gelmedi.

Peki Dönmez’in uzun süre geri gelmemesinin nedeni neydi? Radikal’in ulaştığı bilgilere göre bu olayın ardında ‘siyasi’ bir neden olabilir. Çünkü Dönmez, sunucu Mehmet Aslan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’nin mesajını okurken sahne arkasına geçmişti. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’ndeki dev salonda bulunan konuklar, Dönmez’in salondaki ses problemini gidermek için sahne arkasına geçtiğini zannetti. Zira davetliler, sunucuların seslerini duyamamaktan yakınıyordu.

Dönmez’e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre ünlü oyuncu, törene siyaset karıştırılmasından rahatsız olduğu için sahne arkasına geçmiş ve bir daha geri dönmek istememiş. Aslında tören provaları yapılırken Devlet Bahçeli’nin mesajının okunacağı söylenmiş ancak Dönmez, bunun şaka olduğunu varsayıp fazla üzerinde durmamış. Dönmez, kuliste uzun uğraşlar sonunda ikna edilmiş ve yaklaşık 10 dakika sonra kostüm değiştirerek sahnedeki yerini almış.

Sonrasında tören sorunsuz şekilde devam etti ancak pek çok kişi Mehmet Aslan’ın lafları ağzında yuvarlamasından yakındı ve söylediklerinden pek bir şey anlamadıklarını dile getirdi.

Benzer siyasi mesaj gerilimleri geçtiğimiz yıllarda Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin kapanış töreninde de yaşanmıştı. Antalya’nın CHP belediyesinde olduğu dönemde bir Altın Portakal ödül töreninde dönemin CHP lideri Deniz Baykal sahneye çıkıp yaklaşık 20 dakika konuşmuş ve salonda homurdanmalar başlamıştı.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER