ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 09:04

Şaşmaz: "Kadına şiddete hayır"

Şaşmaz: "Kadına şiddete hayır"

"Beyaz Kurdele" kampanyasına katılan Necati Şaşmaz, imza töreninde bir de konuşma yaptı. Şaşmaz'ın konuşması alkışlarla sık sık bölündü...


Necati Şaşmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin'le birlikte kadına yönelik şiddete sıfır toleransı amaçlayan "Beyaz Kurdele" imza kampanyasında imza attı.

İmza töreninde yaptığı konuşmayla da büyük alkış toplayan Şaşmaz, hem Pana Film'in hem de kendi şahsının kadına yönelik şiddete karşı olduğunun bir kez daha altını çizdi.

İşte Necati Şaşmaz'ın alkışlarla bölünen o sözleri...

"Kadına karşı şiddet bin yıllar öncesinden gelmekte ve o dönemlerde toplumsal kabul görmekteydi. Bunu Mayalardan, tanrılara kurban etmelerden, Rönesans döneminde cadı ilan etmelerden ve İslam öncesinde kız çocuklarını diri diri gömmelerden çok net anlayabiliriz. Bu, toplumsal kabul gören kadına karşı şiddet, yüz yıllar sonrasında medeniyetin gelişmesi sonrasında sadece mahremiyet içerisinde, aile içerisinde kalmıştır. Dolayısıyla bu sorun hep göz ardı edilmiştir. Sonrasında ise basın, medya ve teknoloji sayesinde gün ışığına çıkmıştır. Şirketim ve şahsım olarak biz de kadına yönelik şiddete karşıyız..." 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN...

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER