ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Hafif Yağmur
MAGAZİNTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 23:05

Şafak Sezer hakim karşısında özür diledi

Şafak Sezer hakim karşısında özür diledi

AK Parti iftarında Başbakan'dan Gezi eylemleri için özür dileyen Şafak Sezer Dizi setinde tartışıp hakaret ettiği kameramandan hakim karşısında özür diledi.


Ancak kameraman tarafından affedilmedi.

Şafak Sezer, önceki gün Bakırköy Adliyesi’nde hakim karşısına çıktı. Sezer dizi setinde tartıştığı çalışma arkadaşının şikayeti üzerine hakkında açılan hakaret ve darp davasında kameraman Kemal Arslan’dan özür diledi.

Dizi setinde tartıştığı kameraman’ı darp edip kulak zarını patlattığı iddiasıyla hakkında 5 yıl hapis istemiyle dava açılan oyuncu Şafak Sezer mahkemedeki savunmasında suçlamaları reddetti. Sezer, şahsi rahatsızlıklarından dolayı olay günü stresli olduğunu, bu nedenle yanlış anlama olabileceğini belirterek kameraman Kemal Arslan’dan özür diledi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre oyuncu Şafak Sezer 21 Mart 2012’de başrolünde oynadığı ‘Alemin Kralı’ adlı dizinin çekildiği Bağcılar’daki Tem Stüdyoları’na geldi. Gürültü yaptığı gerekçesiyle kamera asistanına “sessiz ol lan” şeklinde bağırdıktan sonra bir yardımcı oyuncuya da kızıp onu sert bir şekilde uyardı. Etrafındakilere de bağıran Şafak Sezer kameraman Kemal Arslan’a “Burada kimse konuşmayacak demedim mi a.. koyayım” diyerek saldırdı.

Kameraman Arslan’a yumruk ve tokat atmaya başlayan Sezer’i set çalışanları durdurdu. Olay yatıştıktan sonra ikinci kez gelip kameraman Arslan’a saldıran Sezer, tokat attığı kameramanın sağ kulak zarını patlattı. Bakırköy Adli Tıp Şube Müdürlüğü’nden, aldığı darplar sonucu kulak zarının patladığına dair rapor alan kameraman Kemal Arslan savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hazırlanan iddianamede oyuncu Şafak Sezer hakkında kasten yaralama ve hakaret suçlarından 5 yıla kadar hapis cezası istendi.

”Kesinlikle vurmadım itişme oldu”

Bakırköy 27’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen davanın ikinci duruşmasında ilk kez hakim karşısına çıkan 43 yaşındaki oyuncu Şafak Sezer kimlik bilgilerinin sorulması üzerine evli ve iki çocuklu olduğunu, ilkokul mezunu olduğunu ve aylık 15 bin TL geliri olduğunu açıkladı. Şafak Sezer verdiği ifadesinde kameraman Kemal Arslan’ı iş nedeniyle tanıdığını ve sevdiği bir arkadaşı olduğunu ifade ederek olay günüyle ilgili şunları anlattı: “Dizi çekimleri nedeniyle sette ezber çalışması yapıyordum. Bir takım sağlık sorunlarım olmuştu. Set ortamı kalabalıktı. Yaklaşık 70 kişi vardı. Dolayısıyla gürültü de vardı. Tüm çalışanları kastederek sessiz olmalarını söyledim. Stresli olduğumdan sesim yüksek çıktı. Tüm çalışanlarla aramızda bir itişme yaşandı. Kemal Arslan’a kesinlikle vurmadım, kimseye karşı küfretmem de olmadı. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi istiyorum” dedi.

Kameraman Arslan ise hâkimin “Uzlaşmak istiyor musun?” sorusuna “Hayır” yanıtını verdi.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER